Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Все в твоїх руках!

Світлина від Липовецький районний центр соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді.26 червня- Міжнародний день боротьби із зловживанням наркотиками та їх незаконним розповсюдженням.  З метою збереження здоров’я підростаючого покоління, за ініціативи Липовецького районного центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді у Липовецькій обласній лікарні відновного лікування дітей з органічним захворюванням центральної нервової системи, порушенням психіки і опорно-рухового апарату проведено виховний захід під назвою «Все в твоїх руках!».       Спочатку дітям наведено сумну офіційну світову статистику.  У даний час у світі налічується приблизно 200 млн. наркоманів, а в Україні 60% хлопчиків і 20% дівчат віком 15-17 років вже залучені до наркотиків. Зрозуміло, що наркоманія це – хвороба, яка характеризується непереборним потягом до наркотиків та викликає в малих дозах ейфорію, а у великих – оглушення, наркотичний сон. Систематичний вжиток наркотику, як правило, викликає потребу у збільшенні доз. При наркоманії вражаються внутрішні органи, виникають неврологічні і психічні розлади, розвивається соціальна деградація. Негативні явища, що породжуються вживанням наркотиків, несуть у собі велику небезпеку для людства. Наркоманія супроводжує різні форми злочинності. З метою отримання наркотиків, наркомани вчиняють тяжкі й особливо тяжкі корисливі і корисливо-насильницькі злочини. По-друге, наркомани часто чинять злочин під безпосереднім впливом наркотиків на психіку. Особливу увагу звернуто на те,чому молоді люди зважуються скуштувати наркотик?  А основними причинами вживання наркотиків є:

1. Цікавість до наркотиків, до нових відчуттів, до «забороненого плоду», яка базується на хибній упевненості, що вживання кількох доз ще не призводить до наркоманії. Але є значна кількість людей, особливо підлітків, у яких біохімічні процеси є дуже нестабільними і в організмі яких молекули наркотичної речовини можуть уже після перших спроб вживання «включитися» в обмін речовин і зумовити наркотичну залежність. Особливо ці «розваги» небезпечні для тих, хто має залежність від нікотину чи алкоголю.

 2. Втрата життєвих орієнтирів, а відтак — поява синдрому «беззмістовного» життя, надмірне душевне потрясіння, почуття самотності, відсутність уваги і допомоги з боку батьків, педагогів, психологів, друзів.

 3. Невдоволення життям, яке виникає на ґрунті постійних конфліктів у сім'ї, навчальному закладі, низького матеріального і соціального рівня.

 4. Вплив оточення, друзів, компанії.

 5. Простота переходу від цигарок та алкоголю до найбезпечніших наркотиків. Часом тільки їхня відсутність утримує підлітка від цього кроку.

 6. Знання про шкоду наркоманії на рівні загальноприйнятого штампу: «Дуже шкідливо» (це стосується і цигарок, і алкоголю), і незнання, якою мірою це шкідливо, а також коли і як ця шкідливість проявляється.

 7. Недостатній розвиток заборонного внутрішнього фактора (у неповних сім'ях, за неправильного виховання). Але, на щастя, більшість нашої молоді  свідомо бере відповідальність на себе за своє життя, орієнтується на здоровий його спосіб , спрямовує свої зусилля на збереження та зміцнення власного здоров’я. Тому, що саме здоров’я є тим чарівним ключем, який відкриває нові можливості  у прагненні  досягати, омріювати і здійснювати, реалізовувати та розвивати себе, встановлювати орієнтири майбуття. Після такої бесіди ,підсумовуючи вище зазначене, дітям стає зрозуміло, що вживати наркотики не тільки шкідливо,а й просто не вигідно. На завершення зустрічі , діти одержали буклети про шкідливість наркотиків.

Повернутись