Всеукраїнське мистецьке свято

Світлина від Валентини Тращук.

Всеукраїнське мистецьке свято "СПІВЕЦЬ ПОДІЛЬСЬКОГО КРАЮ" , приурочене 120 річниці з Дня народження
Родіона Андрійовича Скалецького,
композитора, послідовника Миколи Леонтовича, автора 598 оригінальних музичних творів, хорового диригента відбулось нещодавно на Бершадщині.
Ще навчаючись в Одеському інституті народної освіти Родіон Скалецький організовує студентський хор. Потім працює учителем історії, мови і літератури, співів , керує хорами.
В Тульчині ним була укладена перша збірка записаних і оброблених народних пісень, написано декілька
власних творів.

Репертуар хорів Скалецького складав понад 80 творів, серед яких були і його власні. Працював Родіон Скалецький і методистом музичного виховання у Вінницькому інституті удосконалення вчителів. У ці роки він опрацював та
склав збірки «Стелися барвінку», «Весілля», «Весняне коло», обробив два збірники народних
пісень, написав кільканадцять хорових творів на тексти радянських поетів та класиків
української літератури, створив музику до текстів обрядів «Весілля на Поділлі», «Щедрий
вечір», «Зустріч весни». Нині частина його культурної спадщини зберігається в Бершадському районному краєзнавчому музеї.
До м. Бершадь з"їжджались творчі колективи, аби вшанувати піснею пам"ять культурного діяча.
Захід розпочався покладанням квітів до меморіальної дошки Родіона Скалецького .
Потім усі відвідали музей митця у Михайлівській загальноосвітній школі. У фойє Михайлівського сільського будинку культури на гостей чекала виставка виробів майстрів народної творчості сіл Михайлівка та Романівка.

А далі - святковий концерт «Співець Подільського краю» у якому взяли участь кращі провідні аматорські та народні колективи регіону, Бершадщини, м. Києва, Кіровоградщини.
Приємно, що серед учасників величного мистецького свята був народний аматорський жіночий вокальний ансамбль "Лебедонька" із Липовця, керівник Оксана Цивлюк. У його виконанні прозвучали українські народні пісні "Якби я мала крила орлині" та "Терен, мати, коло хати" .
Колектив відзначено дипломом Всеукраїнського мистецького свята "СПІВЕЦЬ ПОДІЛЬСЬКОГО КРАЮ". Та найдорожчим подарунком для колективу стала книга внучатої племінниці Родіона Скалецького Лариси Натолочної " Подільський соловей", яку вона написала й видала до 120 річниці з Дня народження митця .
Скільки праці й душі вкладають жінки у свої пісні! Глядачів завжди зачаровує високий рівень виконавської майстерності колективу, щирість та милозвучність. Пісня їм дарує радість , приносить моральне задоволення та надихає на творчі пошуки. Своєю багаторічною яскравою творчістю колектив вписав не одну сторінку у культуру Липовецького краю. Кажуть, що пісня продовжує молодість...

Світлина від Валентини Тращук.Світлина від Валентини Тращук.Світлина від Валентини Тращук.Світлина від Валентини Тращук.