Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ВШАНУВАЛИ ПАМ’ЯТЬ ПОЛЕГЛИХ ГЕРОЇВ ВІЙНИ

Як завжди, урочистий мітинг відбувся на території Меморіалу Слави. На трибунах вишикувались ветерани 2 світової, учасники бойових дій в АТО, керівники та гості.
А сьогодні липівчани зустрічали дорогих гостей - Героя України, гумориста, викладача Київських вишів Анатолія Паламаренка, народного депутата кількох скликань Володимира Стретовича та нашого земляка із Свердлівки, льотчика Володимира Мазуренка!
Учні загальноосвітніх шкіл міста внесли великий прапор України і урочистості розпочались.

Перед учасниками мітингу виступили перший заступник голови РДА Ольга Дмитрів, голова районної ради Юрій Науменко. У своєму виступі Юрый Науменко зазначив, що для українців, як і для всіх інших народів, війна з нацизмом була боротьбою за право на вільне життя, за свою землю, за гідне майбутнє. Це була визвольна, священна війна проти підступного і жорстокого ворога, який виношував плани перетворити на рабів слов'ян та інші народи, віднесені нацистами до так званої "нижчої" раси.

На Липовеччину фашистські бомби летіли в перші дні війни, адже поблизу Щасливої був розташований військовий аеродром 44 авіадивізії.Понад 40 місяців - з червня 1941 по жовтень 1944р.  проливалась  кров на нашій українській землі , стогнала земля під нацистським чоботом, знищувалися матеріальні й культурні цінності народу. Надзвичайний героїзм проявив український народ захищаючи рідну землю. У той важкий час не похитнувся перед ворогом і липівчанин Сергій Оніщук, який посмертно був нагороджений орденом Леніна, не вагались і на мить Альоша Шаламберідзе та Михайло Мишаков, які підірвали разом з собою фашистів на дзвіниці Зозівської церкви, кулеметник Зіновій Кононюк , який з верхівки костьолу відбивав ворожі атаки  на Липовець 22 липня 1941 року  та ряд інших героїчних людей , наших земляків. У вересні 1943 року територія Липовецького району стала частиною партизанського руху Вінниччини, у січні 1944 року народні месники спільно з частинами Червоної Армії звільнили станцію Липовець і з»єднались з визволителями.

Ще зараз до нас долинає відгомін великої танкової битви в січні 1944. Ось і нещодавно всім відомий артист-гуморист, викладач ораторського мистецтва Київських вишів Анатолій Паламаренко, після багатьох років невідомості, розшукав серед прізвищ загиблих за визволення Липовеччини свого брата Олексія і приїхав вклонитися липовецькій землі.

За визволення нашого краю полягли понад 7 тисяч синів і дочок різних народів.

На долю України та її народу випали нечувані страждання і жертви.

З кожним роком все менше і менше залишається поруч з нами  учасників другої світової війни , але пам»ять про них, спогади про страшні роки пережиті ними, живе в наших серцях.

Сьогодні ми з гордістю  і радістю при зустрічі розмовляємо з Вірою Іванівною Ковалик, Володимиром Івановичем Матулою, Олександром Григоровичем Берестовським з Липовця, Петром Прокоповичем Присяжнюком , Олександром Васильовичем Кацімоном з Лукашової, Василем Карповичем Фещуком, Романом Гордієвичем Верцюхом, Ніною Данилівною Івановою з Старої Прилуки,  Афанасієм Івановичем Атаманенко з Щасливої , які ще сьогодні беруть в міру своїх  можливостей участь у громадському житті територіальних громад району.

Сьогодні подвиг переможців у Другій світовій війні гідно продовжують українські воїни, захищаючи єдність та цілісність держави на Сході України. Не вагаючись, молоді люди, патріоти нашої  рідної України, кладуть на вівтар Незалежності держави свої життя. Будемо ж гідні ратного  їх подвигу. Зробимо все від нас залежне, щоб розквітав, ставав красивішим і заможнішим рідний край.Низько вклоняємось Вам, дорогі ветерани!
На завершення виступу голова районної ради висловив побажання

-Хай буде мир на нашій рідній Україні, нехай життя радує щедрим колосом, а чисте, мирне небо – сонячними погожими днинами, рясним, своєчасним дощем. Здоров»я Вам та многая літ!      

Після зачитання спільного розпорядження ветеранам, вдовам ветеранів та учасникам бойових дій в АТО керівники вручили почесні грамоти та грошові винагороди. Привітав усіх райвіськом Віктор Чуба і учасникам АТО за мужність і стійкість проявлені в захисті єдності України вручив заохочувальні відзнаки від начальника головного штабу, голови ЗСУ . Перед липівчанами виступили міський голова Микола Грушко, голова ради ветеранів Микола Шишківський; голова районної спілки учасників АТО Юрій Яремчук; політик, доцент НУ "Києво-Могилянська Академія" Володимир Стретович; льотчик, полковник авіації Володимир Мазуренко . Хвилюючим та зворушливим був виступ Анатолія Паламаренка, який нещодавно відшукав прізвище загиблого старшого брата Олексія, який у буремний 1943 загинув, визволяючи Липовеччину. Хвилиною мовчання вшанували пам"ять полеглих героїв. Учасники мітингу поклали до підняжжя Меморіалу та пам"ятного знаку полеглим учасникам бойових дій в АТО гірлянди квітів.

За полеглими в боях, за тими, хто повернувся з фронту, але не дожив до сьогодні, за всіма воїнами, які віддали життя у боротьбі за Україну, Настоятель Храму УПЦ Київського патріархату парафії Святого Воскресіння Христового о. Василій відправив панахиду.  
Потім учасників мітингу запросили до районного будинку культури на перегляд тематичної музичної композиції.  
"Нам не забути Вас, герої!"

Повернутись