Як організувати дистанційну роботу працівників у зв’язку з коронавірусом

Запровадити дистанційну роботу на час обмежувальних заходів через коронавірус дозволив Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)» від 17.03.2020 (далі — Закон про запобігання коронавірусу). На період встановлення карантину або обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням коронавірусної хвороби (COVID-19), роботодавець може доручити працівникові, у тому числі державному службовцю, службовцю органу місцевого самоврядування, виконувати протягом певного періоду роботу, визначену трудовим договором, удома (пп. 1 п. 2 Прикінцевих положень Закону про запобігання коронавірусу). Якщо працівники можуть працювати з дому, а роботодавець взмозі організувати дистанційну роботу, це варто зробити. Це рекомендація МОЗ, про яку повідомив заступник міністра охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу.

На зборах чи нараді опитайте або роздайте листи з опитуванням, чи зможе кожний працівник працювати дистанційно, наприклад:

Шановний колего!

Прошу повідомити, чи маєте технічні можливості виконувати посадові обов’язки на комп’ютері вдома, дистанційно.

Якщо ви не маєте такої технічної можливості, то повинні будете працювати на робочому місці.

Прізвище, ім’я, по батькові

Відповідь — «так», «ні»

Підпис

Для тих працівників, що можуть працювати дистанційно, запроваджується такий режим наказом.

Кілька зауважень для сфери освіти, як адаптувати приклад наказу під особливості освітнього процесу.

На час карантину педагогічні працівники закладів освіти можуть виконувати  роботу, передбачену трудовим договором: складати або корегувати навчальні плани, готувати навчальні матеріали (презентації, стенди, плакати), писати конспекти уроків. Також вони можуть керувати дистанційним навчанням учнів: викладати матеріал під час скайп-конференцій, перевіряти домашні завдання через електронну пошту, надсилати тести для перевірки знань учнів.

Докладні рекомендації для керівників закладів освіти містить лист Міносвіти №1/9-154 від 11.03.2020.Серед них:

• розробити заходи, щоб забезпечити проведення навчальних занять за допомогою дистанційних технологій, та щоб відпрацювати заняття відповідно до навчальних планів після нормалізації епідемічної ситуації;
  • розробити заходи, щоб частково перевести працівників на роботу в дистанційному режимі та щоб працівники виконували інші види роботи — організаційно-педагогічну, методичну, наукову тощо.

Зразок наказу про запровадження дистанційної роботи через загрозу коронавірусу

ТОВ «Усе буде добре»

Код ЄДРПОУ 65656565

НАКАЗ

19.03.2020                                                       м. Липовець                        № 123-к/тр

Про запровадження дистанційної роботи
на період карантину

З метою запобігання поширенню коронавірусу COVID-19,

1. Запровадити з 12.03.2020 по 03.04.2020 дистанційну роботу на дому працівникам:

бухгалтерії

Кириленко В. Д., головному бухгалтеру,

Кирильчук Д. В., бухгалтеру І категорії;

відділу кадрів

Даниленко О. С., начальнику відділу кадрів,

Данильчук С. О., старшому інспектору відділу кадрів.

2. Упродовж робочого часу, визначеного ПВТР, працівники зобов’язані:

• виконувати обов’язки, передбачені трудовим договором,
  • відповідати на дзвінки керівника;
  • перевіряти електронну пошту та оперативно відповідати на листи.

3. Безпосередній керівник контролює, як працівники дотримуються вимог пункту 2 цього наказу. Якщо працівник без поважної причини порушить ці вимоги, безпосередній керівник подає доповідну записку директору, в якій ініціює скасування режиму дистанційної роботи на дому. У такому разі на підставі наказу з наступного робочого дня працівник повинен працювати на робочому місці.

4. Контроль за виконанням наказу залишаю за собою.

Директор                  Кузьменко                                         О. О. Кузьменко

Начальник Липовецького бюро

правової допомоги                                                                          Оксана Комісаренко