Як працювати і не згоріти вчились у Турбові

24 липня 2019 року у Турбові пройшов тренінг «Працюємо інтенсивно без вигорання». Про синдром професійного вигорання і методи профілактик дізнались громадські активістки, працівниці місцевого самоврядування, освіти, культури і соціальних служб, активні турбівчанки.
Вигорання – це стан фізичного, емоційного, мотиваційного виснаження. Продуктивність праці в такому стані знижується, люди частіше хворіють, починають негативно ставитись до роботи чи волонтерства, знецінюють результати своєї праці. Вигорання виникає в людей, які допомагають іншим, займаються громадською роботою, працюють в системі професій «людина-людина».
Про дослідження вигорання, які проводились в різних країнах, повідомила тренерка Подільського центру прав людини Оксана Яцюк . Вона розповіла, що робити в стресових ситуаціях, аби уникнути вигорання. Учасниці тренінгу поділились роздумами про особливості українського менеджменту, які призводять до вигорання працівників. А для заохочення громадської активності і волонтерства запропонували проводити акції подяки активних людям. Варто впроваджувати в громаді традицію подяки і дорослим, і дітям. За посаджене дерево, зібрану макулатуру чи прибрану вулицю.
Захід проводився в рамках проекту «Розширення громадського впливу на забезпечення доступу до правової допомоги у Вінницькій області», який реалізується Подільським центром прав людини за підтримки Міжнародного фонду «Відродження». Організаційну допомогу надала Оксана Комісаренко, керівниця Липовецького бюро правової допомоги Козятинського місцевого центруз надання  безоплатної вторинної правової допомоги. Організатори і учасниці щиро дякують кафе «Над річкою» за надане безоплатне приміщення для зустрічі.

Начальник Липовецького бюро

правової допомоги                                                                              Комісаренко О.А.