Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Які хвороби можна підхопити під час відпочинку на пляжі?

Настав час для омріяної відпустки? Сонце, море і гарячий пісок вже чекають на вас?Уважно прочитайте поради фахівців, аби не зіпсувати відпочинок проблемами зі здоров'ям!Грибок, різноманітні лишаї, лептоспіроз, гельмінти, ротавіруси та гострі кишкові інфекції – найбільш поширені хвороби, які можна підхопити на пляжі.

Грибок та лишаї

Досить пройтися голими ногами по піску – і все, привіт, грибок! А якщо ви прихильник такої пляжної забави, як закопування у пісок для веселих фото, пам'ятайте: на глибині 5-6 см. створюється сприятливе середовище для різних інфекцій і ризик зараження значно зростає...

Заходити і виходити з води краще не босоніж, а у пляжному взутті. А також, обов'язково мийте ноги після відвідування пляжу.

Якщо під час відпочинку у вас з'явилось відчуття дискомфорту, зуд, лущення шкіри, пухирі, ламкість нігтів - негайно зверніться до лікаря!

Лептоспіроз

Одне з найсерйозніших інфекційних захворювань - лептоспіроз. Так звана водна лихоманка загрожує важкими ускладненнями і навіть смертю. 

Основні переносники – гризуни. Збудник потрапляє в організм людини через кон’юнктиву очей і слизові оболонки.

В жодному разі не купайтеся у водоймах з табличкою "Купання заборонено!".

Продукти зберігайте у закритому посуді і ретельно слідкуйте, щоб у їжу не потрапляв пісок.

Якщо у вас запаморочення, нудота, блювання, марення, непритомний стан - негайно зверніться за медично. допомогою. Часто пацієнти приходять до лікаря запізно, а це призводить до смертей. 

Гельмінти

Гельмінти атакують нервову систему і організм людини у цілому. 

Аби себе вберегти, обирайте ті пляжі, де немає вигулу собак і котів: цей фактор підвищує ризик заразитися гельмінтами, особливо аскаридами, токсокарами, власоглавами. Дуже важливо ретельно мити руки або використовувати антисептичні гелі перед прийомом їжі на пляжі.

Якщо у вас під час сну виникають напади бруксизму, з’являється кашель, головний біль та розлади шлунку - це є приводом звернутись за допомогою до лікаря.

Ротавіруси та гострі кишкові інфекції

Кишкова паличка і подібні інфекції прекрасно почувають себе у воді, якщо ви полюбляєте пірнати і ковтати воду – ви у зоні ризику.

Їжа з вершками, сметаною, сиром, яка швидко псується – джерела стафілококової токсикоінфекції, не купуйте на пляжі тортики, трубочки, тістечка, іншу домашню випічку з рук. Не рекомендуюється купувати копчену рибу, таранку на пляжі і стихійних ринках.

Якщо ви раптом відчули здуття і біль в животі, нудоту, слабкість та підвищення температури - не нехтуйте допомогою медичних працівників.

Гарного відпочинку та будьте здорові!

 

Липовецьке районне управління

Держпродспоживслужби

 

 

Повернутись