Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

З ДНЕМ СОБОРНОСТІ, ЛИПОВЕЦЬКИЙ КРАЮ!

В Україні 22 січня в честь проголошення злуки Української Народної Республіки (УНР) і Західно-Української Народної Республіки (ЗУНР) в 1919 році відзначається День Соборності.

У Липовці в цей день відбулась церемонія покладання квітів до пам’ятного знаку загиблим в зоні АТО за єдність України наших земляків, та до Меморіалу Слави . Учасників зібрання запросили до районного будинку культури, де відбулись урочистості. Перед липовчанами виступила перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів, вона привітала земляків із Днем Соборності.

У своєму виступі керівник зазначила, що ми сьогодні будуємо справжню незалежну українську державу , яка завдяки силі духу і волі патріотів ще 99 років тому скинула з себе ярмо і статус російських губерній , заявивши про себе всьому світу як Українська народна республіка. Рівно 100 років тому вийшов !У універсал, який проголосив УНР "самостійною, ні від кого незалежною, вільною суверенною державою українського народу."

І ця ідея є святою суттю усієї української нації від малого до старого. Розуміючи всю небезпеку, яку несе в собі штучно нав"язаний та роздмуханий сепаратизм , ми гідно оцінюємо великий вчинок українців розділеної на той час УНР та ЗУНР, направлений на єднання. Єдності усій районній громаді, усьому народу України, усьому людству в побудові мирного , цивілізованого життя, наповненого доброзичливістю та любов"ю один до одного побажала Ольга Дмитрів.

22 січня також прийнято згадувати й іншу подію, що відбулася в 1918 році – прийняття IV Універсалу Української Центральної Ради, який проголосив повну незалежність УНР.


Про це цікаво розповіла усім присутнім у залі районного будинку культури учителька історії Турбівської ЗОШ 1-3 ст. Тетяна Поліщук.


Відповідно до спільного розпорядження голів районної ради та райдержадміністрації, яке зачитав керівник апарату райдержадміністрації Олександр Скоцький, перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів та заступник голови районної ради Руслан Танасюк вручили нашим землякам, які боронять наш спокій на сході України, за значний особистий внесок у справу консолідації українського суспільства, розбудову демократичної, соціальної і правової держави та з нагоди Дня Соборності України Почесні грамоти з виплатою грошової винагороди. Ці нагороди ,в основному отримували рідні, оскільки переважна більшість нагороджуваних хлопців виконують свій патріотичний обов"язок в АТО.

На сцену для вручення запросили Андрія Григорука, Юрія Бурлаку, Івана Ревацького, Сергія Кукурудзу, Ірину Криворученко, Владислава Стадніка, Віталія Оніщука, Віталія Ткачука, Віктора Дажуру, Володимира Свящука, Віктора Чубу. Із хвилюванням присутні в залі споглядали вручення Андрієм Григоруком прапора України із нанесеними емблемою військової частини, із позивним і знаком військової розвідки 24 механізованої бригади у складі якої проходив рік служби голова громадської організації Юрій Яремчук . Хлопці обійняли один одного , привітавши зі святом.
У чудовому виконанні Євгенії Русецької для липовчан пролунала пісня про Україну .

Завершив урочистості народний хоровий колектив районного будинку культури виконанням Гімну січових стрільців "Червона калина" та пісні " Калиновий край".

 

Повернутись