Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

З метою попередження правопорушень

           

    Липовецьке відділення поліції Немирівського відділу поліції ГУНП у Вінницькій області повідомляє, що з метою попередження та припинення правопорушень, пов’язаних з несанкціонованим збиранням, перевезенням та реалізацією рідкісних рослин з 01.03.2018 року по 31.05.2018 року на території Липовецького району Вінницької області буде проведено профілактичні заходи під умовною назвою «Першоцвіт-2018».

            Керівників органів місцевого самоврядування з залученням громадськості  та громадських формувань просимо надавати інформацію щодо виявлення осіб, які незаконно збирають, перевозять та здійснюють реалізацію рідкісних рослин та рослин, занесених до Червоної книги України, а саме: тюльпан дібровний, черемша, рябчики малий, руський і шаховий, сон чорніючий, проліска сибірська, підсніжник звичайний, підсніжник білосніжний, ряст Галлєра, конвалія травнева.

            Торгівля дикорослими рослинами, незалежно від того, були вони зібрані торгуючими власноруч чи ні, заборонено на підставі ст.. 12 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» і ст.. 9 Закону України «Про рослинний світ».

            Якщо торгівля дикорослими рослинами відбувається на території ринків або торгівельних майданчиків, правопорушники підлягають відповідальності по ст. 159 Кодексу України про адміністративні правопорушення. У випадках, коли торгівля такими рослинами відбувається поза межами ринку, правопорушники підлягають відповідальності по ст. 160 КУ пАП України.

            Крім цього, торгівлю рослинами, занесеними до Червоної книги України, заборонено також і ст. 64 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища», адміністративна відповідальність за це правопорушення, передбачена у відповідності зі ст. 68 Закону України «Про охорону навколишнього природного середовища» по ст. 88 КпАП України.

Повернутись