Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ЗАХИСТИ СВОЇХ – ПІДПИШИ КОНТРАКТ ІЗ ЗБРОЙНИМИ СИЛАМИ УКРАЇНИ

Липовецький РВК запрошує громадян Липовецького району, бажаючих проходити службу за контрактом для реалізації свого громадського обов’язку по захисту Батьківщини.

Протягом 2016 року Липовецьким районним військовим комісаріатом було відібрано та направлено до навчальних центрів та військових частин 95 кандидатів на військову службу за контрактом.

Відповідно до встановленого порядку, на військову службу за контрактом приймаються громадяни України, які пройшли медичну комісію, професійно-психологічний відбір та відповідають встановленим вимогам проходження військової служби з числа:

- військовослужбовців, які проходять строкову військову службу або військову службу за призовом під час мобілізації, на особливий період;

- громадян призовного віку, які мають вищу, професійно-технічну, повну середню освіту;

- військовозобов’янаних, резервістів віком від 18 до 60 років.

- жінок з відповідною освітою віком від 18 до 50 років (за наявності письмової згоди з військової частини).

Військовозобов’язані, які призиваються за контрактом та військовослужбовці, які проходять строкову військову службу (вислужили не менше 11 місяців) мають право заключити контракт до закінчення особливого періоду або до оголошення рішення про демобілізацію чи на 6 місяців.

Військовозобов’язані – учасники АТО можуть заключити контракт на 6 місяців та бути направленими до бойових військових частин без обов’язкового проходження навчання, за умови подальшого проходження служби на посадах, з яких вони були демобілізовані.

Стосовно терміну контрактів – кандидати мають можливість заключити контракти на посади рядового складу терміном на 3 роки, на посади сержантського та старшинського складу на термін від 3 до 5 років.

Держава гарантує:

 - військовослужбовцям стабільне грошове утримання;

- безкоштовне медичне обслуговування;

- обов’язкове державне страхування;

- забезпечення житлом (на період першого контракту - гуртожитком);

- безкоштовне навчання у ВНЗ України;

- військова служба зараховується до загального страхового стажу, стажу державної служби;

- соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей.

Грошове забезпечення військовослужбовця залежить від займаної посади, військового звання, кваліфікації, терміну та умов проходження військової служби. На сьогоднішній день грошове забезпечення осіб рядового, сержантського та старшинського складу становить від 7000 д 8500 грн. на місяць, крім того один раз на рік надається матеріальна допомога на вирішення соціально-побутових проблем у розмірі місячного окладу грошового утримання. У разі відбуття щорічної відпустки виплачується грошова допомога на оздоровлення в розмірі місячного грошового забезпечення, при переїзді на нове місце служби в інший населений пункт виплачується грошова допомога у розмірі 100% місячного грошового забезпечення військовослужбовця та 50% на кожного члена сім’ї.

Також,  постановою КМУ від 14.05.215 року №406 з червня 2015 року впроваджено грошову винагороду для осіб, яких призвано на військову службу під час мобілізації, на особливий період, у разі їх прийняття на військову службу за контрактом:

- рядового складу – 8 мінімальних з/п (11024 грн.);

- сержантського, старшинського складу – 9 мінімальних з/п (12402 грн.);

- офіцерського складу – 10 мінімальних з/п (13780 грн.).

Громадяни, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, подають документи до Липовецького РВК.

Консультації з питань, які виникають у громадян, щодо проходження військової служби за контрактом, можна отримати, звернувшись за адресою: м.Липовець вул. Соборності (Щорса), 23.

 

Військовий комісар

Липовецького районного ійськового комісаріату

майор                                                 В.М.ЧУБА

Повернутись