Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Заходи із вшанування 73 річниці визволення Липовеччини від німецько-фашистських загарбників проходять у населених пунктах району

"Встають побратими відважні бійці,

І знов закипає та битва остання...
Вона - немов рана, неначе рубці,
Хвилина мовчання..."
Заходи із вшанування 73 річниці визволення Липовеччини від німецько-фашистських загарбників проходять у населених пунктах району. У кожного населеного пункту своя історія. Ще 26 липня 1941 року загарбники захопили с. Нападівка, але військам Радянської армії вдалось відбити їх на деякий час. У полі між селами Нападівка і Вікентіївка тривав великий бій, в якому загинуло багато військових, в результаті село Нападівка було захоплено і у ньому встановлено окупаційний режим. З 6 січня 1944 року знову розпочались бої за звільнення села. Лінія фронту на той час пролягала між Нападівкою і Богданівкою. В результаті, 11 березня було звільнено Нападівку, згодом і Вікентіївку.

У Нападівські територіальній громаді два населених пункти, відповідно і біля двох пам'ятників загиблим у роки Великої Вітчизняної війни відбулись урочистості із покладанням квітів. Учні Нападівської загальноосвітньої школи 1-2 ступенів взяли у них активну участь. Захід розпочався із виконання військовим оркестром Гімну України. На мітингу виступили заступник голови районної ради Руслан Танасюк, сільський голова Василь Щербанюк, голова ТОВ "Нападівське", депутат районної ради Сергій Петренко, голова ради ветеранів села Василь Кравчук. Панахиду за полеглими в боях за визволення сіл прочитав староста Церкви Покрова Святої Богородиці отець Олександр. Під час визволення обох сіл загинули 159 воїнів-червоноармійців, всього із фронтів у громаду не повернулись 153 воїни, 25 прийшли із війни інвалідами. За архівними даними при відступі із села, фашисти зігнали в клуню односельця Мартияна Яківчука усіх нападівчан і підготували два грузовики снарядів для підриву будівлі, але завдяки швидкому наступу радянської армії, зробити їм це не вдалось. Нападівчани вижили і вже у жовтні 1944 року ініціювали так звану Червону Валку по збору збіжжя для потреб армії, зібравши 600 пудів зерна. Всі ці події були висвітлені під час проведення мітингів біля пам'ятників загиблим.
Потім, у сільському будинку культури односельці подивились концертну програму за участі військового духового оркестру із в/ч 3008. Це частина, у якій мобілізований в АТО Нападівський сільський голова Василь Щербанюк проходив військову службу. Завдячуючи йому сельчани підтримують зв'язок із військовими, всіляко допомагаючи їм. У заході взяли участь ветерани другої світової війни, учасники бойових дій в АТО, односельчани. Музика та пісні на військову тематику нагадали односельчанам про події тих далеких часів про які розповідали батьки, діди, про які читали у книгах чи бачили в кіно.

Повернутись