Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Заходи з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у 2 світовій війні

Світлина від Мій Липовець.

Сьогодні липівчани взяли участь у заходах з нагоди Дня Перемоги над нацизмом у 2 світовій війні , що відбулись біля Меморіалу Слави та Пам"ятного знаку полеглим в АТО землякам у м. Липовець.
Вшанувати світлу пам'ять воїнів , які загинули під час Другої світової війни, до міста прибули делегації від сільських територіальних громад, учасники бойових дій в АТО, трудові колективи, школярі та педагогічні колективи, громадськість. Мітинг-реквієм розпочала Вікторія Терлецька поезією Василя Симоненка "Пам"ять": 
І живуть у пам’яті народу його вірні дочки і сини,
Ті, що не вернулися з походів грізної, великої війни.
Їх життя, їх помисли високі, котрим не судилось розцвісти,
Закликають мир ясний і спокій, як зіницю ока, берегти.
Перед учасниками мітингу виступили заступник голови райдержадміністрації Олег Фурманюк, голова районної ради Юрій Науменко, міський голова Микола Грушко, голова районної ради ветеранів Валентина Левкович.
Загалом у Другій світовій загинуло близько 60 мільйонів людей, з них понад 20 мільйонів – українців. 
Під час Другої світової до радянського війська призвали понад 6 мільйонів українців, близько 200 тисяч солдат було з Вінниччини. Понад 200 тисяч українців воювали за незалежну Україну в лавах Української Повстанської Армії. В ході війни 19 сіл Вінниччини були повністю знищені, 168 сіл – знищено частково. В ході репресій в нашому регіоні було страчено понад 200 тисяч людей, 61 тисячу осіб вивезли на примусові роботи до Німеччини, розстріляно понад 45 тисяч військовополонених. Понад п"ять тисяч мешканців Липовеччини загинули на фронтах другої світової...Аби вшанувати хвилиною мовчання усіх наших полеглих співвітчизників, мовчати довелося б понад 39 років...

Майже чверть століття незалежна Україна уникала війни. Але тепер жертвами конфлікту на Сході стала майже кожна українська родина. 8 наших земляків загинуло на фронті російсько-української війни...

Керівники висловили слова великої поваги і вдячності ветеранам, які сьогодні з нами, а їх подвиг вічно буде жити у наших серцях, низько вклонилися учасникам війни , що йде на сході України, батькам полеглих в АТО липівчан. 
Хвилиною мовчання вшанували пам"ять полеглих у боях за мир і спокій. Ніхто не забутий...
Олег Фурманюк та Юрій Науменко вручили грамоту обласної адміністрації та обласної ради із грошовою винагородою єдиному ветерану, який зміг прибути на мітинг, шановному Атаманенку Афанасію Івановичу із Щасливої.
З Днем Великої Перемоги, земляки!!!
Спільне розпорядження про відзначення з нагоди Дня перемоги у 2 світовій війні ветеранів району зачитав керуючий справами РДА Олександр Скоцький. Нагороди та квіти їм керівники вручали у цей день у домівках.
На знак глибокої поваги і шани до ратного подвигу загиблих керівники та учасники заходу поклали квіти до Памя"тного знаку та Меморіалу Слави , запалили свічки пам"яті...
Літературно-музичну композицію "Ніхто не забутий" підготували працівники районного будинку культури. 
Мітинг завершили спільним виконанням Гімну України.

За християнським звичаєм заупокійну панахиду за загиблими воїнами відслужив священик. Помісної Православної Церкви України протоієрей Василь Загорянський.
Пам'ять нетлінна... Світла пам"ять Героям...

 

Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.

Повернутись