Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

ЗАКРИТТЯ КРЕДИТНОГО ДОГОВОРУ

Процедура закриття кредиту є не менш важливою і складною, ніж його оформлення. Проте, клієнти помилково вважають, що внесення останнього платежу є свідченням виконання всіх обов’язків перед банком. Справа в тому, що кредитний рахунок продовжує діяти, навіть при повному погашенні заборгованості. Банки зумисне зробили процедуру його закриття складною, щоб не втрачати хорошу статистику по позичковим рахунках. Розглянемо докладніше, у яких випадках закривається кредит, який процес закриття, як правильно і коли потрібно писати заяву за закриття кредиту?

В яких випадках кредит може бути закритий?

Кредит вважається закритим тільки в тому випадку, коли позичальник повністю виплатив весь свій борг і написав заяву на закриття кредитного рахунку і відключення різних послуг. За правилами, банк повинен автоматично закривати позичкові рахунки за умови повного виконання обов’язків клієнта і видати довідку про відсутність заборгованості. Практика показує зворотне: видача довідок відбувається по складному механізму, а рахунки залишаються чинними до тих пір, поки клієнт самостійно не напише заяву на їх закриття.

 

Процес закриття кредиту

Процедура погашення кредиту і закриття рахунку полягає в наступному:

  • Клієнт вносить останній платіж (або гасить кредит достроково).
  • На наступний за датою списання платежу, день клієнт підходить до відділення банку і пише заяву про закриття кредитного рахунку та видачі довідки про повне погашення заборгованості. У довідці має бути зазначено, що кредитор не має матеріальних претензій до клієнта, за станом на дату ХХ.ХХ.ХХХХ клієнт повністю виконав свої зобов’язання перед банком, а кредитний рахунок на підставі цього буде закритий.
  • Працівник банку перевіряє стан рахунку на наявність заборгованості, відключає послуги, які були підключені до рахунка (наприклад, СМС-повідомлення про зарахування грошей, обслуговування рахунку та ін.) і видає потрібну довідку. Якщо додаткові послуги не будуть відключені, то через деякий час банк може пред’явити клієнту рахунок на круглу суму. Результат плачевний – зіпсована кредитна історія, навіть при справно виплачений кредит.

 

 

Варто знати про такі нюанси:

  • Довідка про відсутність заборгованості може бути видана тільки через певний термін, наприклад, через три дні після закриття рахунку (деякі банки встановлюють цей термін в 30 і 45 днів).
  • Клієнту краще зажадати, щоб на ній стояла печатка банківської установи з підписами уповноважених осіб. Деякі банки роблять видачу такої довідки платною, вона може коштувати від 50 до 300  грн.
  • Кредитну карту, яку часто банки видають до позичковому рахунку, краще скласти і написати заяву на її закриття.

Наслідки неправильно закритого кредиту можуть бути негативними:

  • Навіть погашений кредит буде вважатися чинним, що негативно вплине на рішення про видачу нової позики.
  • Інший банк, при запиті в БКІ, може побачити, що у клієнта кілька відкритих договорів. Він не буде з’ясовувати, в чому справа, і просто відмовить у наданні кредиту.

·         Може виникнути ситуація, коли платіж невчасно надійшов з-за технічного збою. Запит довідки про повне погашення заборгованості може швидко вирішити дану проблему і уникнути штрафів і пені.

 

 

Особливості заяви на закриття кредиту

·         Така заява заповнюється власноручно клієнтом банку у відділенні. Якщо працівники банку переконують, що достатньо усного розпорядження, то не варто вірити.

·         Заяву на закриття кредитного рахунку може мати стандартну форму, де клієнт заповнює свої особисті дані, або роздруковується фахівцем їх програми, де вже автоматично заповнені всі потрібні поля, включаючи номер кредитного договору, номер рахунку і причину закриття (причина – повне погашення кредиту).

·         Клієнту достатньо перевірити правильність заповнення і підтвердити це своїм підписом і датою.

·         Співробітник ставить печатку і підпис на підписаній заяві.

·         Один примірник залишається у банку, другий примірник (або завірену копію першого) клієнт повинен взяти собі.

·         Зазвичай вже на наступний день, коли рахунок закриється, можна підійти за довідкою про повне погашення.

                                                                               

Нагадаємо, що для отримання консультації з цього питання, а також інших правових питань всі жителі   Липовецького         району можуть звернутись до Козятинського МЦ за адресою:        м. Козятин,  пров. Кондрацького, 1А, тел.:(04342) 2-00-17; 2-02-07; або  Липовецького бюро правової  допомоги:      м. Липовець, вул. Некрасова,  4. тел. (04358) 2-10-33. Єдиний телефонний номер системи безоплатної правової допомоги 0-800-213-103 (безкоштовно).

 

 

Начальник Липовецького бюро

правової допомоги                                          Оксана Комісаренко

Повернутись