Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Запали свічу...

Вшанувати світлу пам"ять нашого земляка, захисника України Олега Грабчака прийшли до його рідної школи батьки, родина, друзі-побратими, учителі, працівники райвійськомату, представники громадськості і влади.
Народився 1988 року в місті Липовець (Вінницька область); закінчив Липовецьку ЗОШ № 3. Пройшов строкову військову службу в лавах ЗСУ і працював у газовому господарстві. 15 липня 2015 року був мобілізований до лав ЗСУ.
Чотири роки тому , 18 липня вранці, у гарячому спекотному бою загинув цей зовсім юний хлопчина , внаслідок мінометного обстрілу позицій бригади між Зайцевим та Майорськом під Горлівкою. Разом із ним поклали голови на полі бою ще 3 військовослужбовці — капітан Олександр Швець, молодший лейтенант Володимир Вовченко, солдат Микола Літовко, іще 3 зазнали поранень. Олега довезли до лікарні, однак врятувати не змогли.
Старшого солдата 1-го механізованого батальйону, 53-ї окремої механізованої бригади , позивний-Олежка, поховали у рідному Липовці 21 липня.
Сьогодні біля Липовецької ЗОШ 1-3 ст. №3 відбувся мітинг-реквієм, приурочений пам"яті Олега Грабчака.
Олег був надзвичайно доброю людиною, вірним товаришем, справжнім другом. Перед мобілізацією працював у Липовецькому газовому господарстві, мав роботящі руки і славився фахівцем своєї справи. Теплі спогади про нього лунали на мітингу, який відкрила учителька-Ліна Пальчак. Особливо тепло , по-материнськи, розповіла про учня, випускника цієї школи Олена Балега-директор школи. На мітингу виступили голова районної спілки учасників бойових дій в АТО Юрій Яремчук, міський голова Микола Грушко, заступник голови районної ради Руслан Танасюк. Вони висловили сердечні слова вдячності батькам загиблого, Олені та Віталію Грабчакам за сина, якого виховали справжнім патріотом України . В.О. райвіськома майор Юрій Синіцький поділився спогадами про останню зустріч із солдатом, який за три тижні до загибелі, відбував відпустку вдома.
Світлу пам"ять Героя вшанували хвилиною мовчання. Всі присутні поклали квіти до меморіальної дошки, відкритої на честь захисника, і відправились на цвинтар, щоб низько вклонитись йому і покласти на могилу квіти.
Указом Президента України № 476/2016 від 27 жовтня 2016 року «за особисту мужність і високий професіоналізм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі» — нагороджений орденом «За мужність» III ступеня,посмертно.
20-го жовтня 2016 року у Липовецькій загальноосвітній школі № 3 відкрито меморіальну дошку Олегу Грабчаку.
Світла пам"ять тобі, наш дорогий Герою... Ми не забудемо ...
І не пробачимо...
Повернутись