Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Засідання круглого столу

За ініціативи Комітету Верховної Ради України з державного будівництва, регіональної політики та місцевого самоврядування відбулось засідання круглого столу з на тему: "Законодавче регулювання у сферах локальної демократії  та правового статусу депутатів місцевих рад: поточний стан і перспективи удосконалення" .

В обговоренні зазначеної тематики взяли участь народні депутати України Сергій Кудлаєнко та Олена Бойко, Вінницький міський голова Сергій Моргунов, заступник голови облдержадміністрації, депутат обласної Ради Олександр Крученюк, представники місцевих рад області всіх рівнів, керівники та експерти проектів ПРООН, USAID, Центрального офісу реформ при Міністерстві регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства «Асоціація міст України», науковці, а також депутати місцевих рад і громадські експерти з областей України.  

 Сергій Кудлаєнко зазначив, що внаслідок неврегульованих питань діяльності депутатів місцевих рад практично не працює механізм відкликання депутата за народною ініціативою, не забезпечено представництво на належному рівні інтересів виборців, відсутнє чітке визначення регламенту звітності, взаємовідносин із громадами, гарантії депутатської діяльності та низки інших питань.Процес розробки законодавчих норм триває, але він не може бути зосереджений лише у стінах парламенту.Практика показує, що найкращих показників у напрямі прийняття досконалого законодавства вдається досягти тільки за умов врахування досвіду практиків у ході безпосереднього спілкування.

Голова ради Анатолій Олійник подякував Сергію Володимировичу за проведення таких виїзних засідань, завдяки яким є можливість безпосереднього зворотнього зв’язку із законотворцями.

Він зазначив,що незважаючи на  певні проблеми в діяльності представницького органу на рівні обласної Ради, обласна Рада працює досить демократично, законно, прозоро та дипломатично. Зміни  потрібні, це однозначно.  Маю надію, що законодавці дослухаються і сьогоднішнє засідання буде ще одним кроком до більш досконалішого, цивілізованого функціонування представницьких органів на рівні місцевих рад.

Учасники круглого столу обговорили питання імперативного мандату, взаємодії депутатів з місцевими адміністраціями, депутатської етики, звітності та права дорадчого голосу. Експерти міжнародних донорських програм з розвитку демократії наголосили на важливості партисипативного підходу під час прийняття рішень місцевими радами та розвитку сильного громадянського суспільства в Україні.

В обговорені піднятих питань взяв участь голова районної ради Юрій Науменко. В процесі обговорення подано ряд пропозицій щодо вдосконалення діючого законодавства.

Повернутись