Засідання районного оперативного штабу з питань запобігання занесенню та поширенню на території району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом

Заступник голови райдержадміністрації Олег Фурманюк провів засідання районного оперативного штабу з питань запобігання занесенню та поширенню на території району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом, Китайський коронавірус – нова небезпечна хвороба. На причинах , ознаках та симптомах коронавірусу, як розпізнати це захворювання і як можна захистити себе, зупинився головний лікар КНП " Центр первинної медико-санітарної допомоги" Василь Бондар.

Він зазначив, що коронавірус 2019-2020 року, або китайський коронавірус – це новий вид вірусу, що вперше був зафіксований серед людей у Китаї в місті Ухань наприкінці 2019 року та став сьогодні причиною масштабного спалаху респіраторних захворювань із важкими ускладненнями і високою смертністю. Вірус належить до родини коронавірусів і ще недостатньо вивчений. Коронавірус – це родина вірусів, що станом на січень 2020 року налічує 39 видів. Коронавірус містить позитивну одноланцюгову РНК, а оболонка вірусу під мікроскопом має вигляд корони – звідси й назва родини. Коронавірус викликає коронавірусну інфекцію.

Ці інфекції проявляються як звичайні гострі респіраторні інфекції (ГРВІ), так і діареєї (пронос) із утрудненим диханням (дихальна недостатність), що характерні для так званого «близькосхідного респіраторного синдрому (MERS-CoV)», а також можуть бути причиною важкої пневмонії (запалення легенів) при тяжкому гострому респіраторному синдромі SARS-CoV. Не менш небезпечні захворювання на туберкульоз, з яким ми більше знайомі.
Туберкульозом захворіти може кожен!

Як показали проведені дослідження, сьогодні має місце недостатня інформованість населення України з питань профілактики, лікування та боротьби з туберкульозом. Щоб зупинити та перемогти туберкульоз, як це зробили в Німеччині, усі мають зрозуміти, що без обізнаності населення про туберкульоз, боротьба з ним приречена на невдачу.

Туберкульоз - інфекційне захворювання людини, тварин, риб, яке викликається бактерією туберкульозу (паличкою Коха).

Джерело інфекції - хвора людина (на відкриту бактеріальну форму туберкульозу), 55 видів тварин, 25 видів птахів, а також заражені продукти тваринного і рослинного походження, грунт, органічні і неорганічні речовини, в яких живе, розмножується та зберігається збудник туберкульозу. Туберкульозна паличка вражає всі органи і системи людського організму.

Шляхи передачі. Найчастіше зараження туберкульозом відбувається повітряно-крапельним, повітряно-пиловим, рідше харчовим, контактно-побутовим шляхом. Бактерії туберкульозу можуть виділятися під час кашлю з мокротинням, слиною, а також під час співу, розмови.
Порушені питання обговорили Олександр Дмитрук, гол.лікар ЦРЛ, Сергій В"юник - Начальник Липовецьког районного управління Головного управління Держпродслужби у Вінницькій області.

Щоб убезпечити себе від цих інфекцій, потрібно, в першу чергу, дотримуватись особистої гігієни: мити руки, продукти харчування, при контакті з хворими одягати маску і т. і..
З розглянутих питань затверджено План протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на територіхї Липовецького району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом.

План протиепідемічних заходів щодо запобігання занесенню і поширенню на території Липовецького району гострої респіраторної хвороби, спричиненої коронавірусом 2019-nCoV, на 2020 рік

Світлина від Мій Липовець.Світлина від Мій Липовець.