Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Завтра - День Збройних Сил України

Завтра-День Збройних Сил України, з цього приводу в залі засідань районної ради відбулись урочистості в яких взяли участь військовослужбовці та ветерани Збройних Сил України, батьки та дружини загиблих в зоні АТО земляків, ветерани війни , учні Липовецьких ЗОШ , керівники району та міста. Перед присутніми виступила перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів. Вона зазначила, що такі позитивні емоції як патріотизм, любов до рідної землі, свого народу переповнюють серця українців, що перебувають у стані війни з російським агресором.
-На початку цих подій ми були невпевненими в собі, бо ж ніхто не чекав такої підлості зі сторони сусідів. Зараз ситуація зовсім інша, усі чітко усвідомили за що ми боремось: за мир, свободу, незалежність, за право господарювати на своїй землі, розмовляти своєю рідною мовою, будувати плани і здійснювати їх...Ми не з тих, що зупиняються на цьому шляху, ми вміємо боротись, вміємо захищати. Сьогодні дивуєшся мужністю наших захисників , які є нащадками справжніх українців, козаків, які за свою свободу можуть не вагаючись віддати життя. 
За лічені дні ми відродили українське військо. Сьогодні, це Збройні Сили, які здатні захистити свій народ.У навчаннях, які проводить НАТО, українці показують неабияку підготовленість, мужність, силу і відвагу, це при тому , що у нас ще відсутня сильна підготовча база на зразок європейської.
Наші воїни, які не повернулись з поля бою, продовжують жити у наших серцях, у нашій пам"яті. Ми вдячні їм і будемо впродовж свого життя нести світлу пам"ять про них. Щиро дякую батькам , які зуміли виховати справжніх патріотів України.
Ми нещодавно повернулися із поїздки зі сходу України. Приємно було і тепло на душі, коли всі активно готували нас до неї, учні шкіл, територіальні громади району, сільгоспвиробники,підприємці...В районі не було байдужих, всі бодай маленькою крихіткою хотіли долучитись. І наші захисники надзвичайно радо зустрічали нас у себе, на території підвищеної  небезпеки. Хочу всім побажати впевненості, ми обов"язково переможемо! Витримки та здоров"я нашим бійцям, а нашим Збройним Силам бути найкращими! Слава Україні!
Ведуча заходу Вікторія Терлецька  надала слово голові районної ради Юрію Науменку. Голова ради щиро привітав усіх присутніх зі сятом, яке за такий короткий час стало всенародним. 
-За 23 роки незалежності України так сталось, що Збройні Сили України практично знищили, на це була спрямована політика наших сусідів, Росії. І, коли видалась нагода напасти на Україну, ворог скористався нею. Українська нація миролюбна, але коли постало питання бути незалежній Україні чи не бути, не вагаючись, справжні  патріоти стали на захист молодої держави.Багато захисників на перших порах цієї несправедливої страшної війни полягли і серед них наші молоді липовчани. Голова акцентував увагу , що саме завдяки цим хлопцям, їх жертовності, ворог був зупинений
Присутні в залі  вшанували  пам"ять полеглих у боях липовчан хвилиною мовчання.
Тепер головне завдання і влади , і народу підтримати наше військо, зробити його міцним , сучасним, щоб жоден ворог не посмів зазіхнути на наші свободу, незалежність, українську землю, яка з прадіда полита кров"ю в боротьбі. Юрій Науменко висловив щиру вдячність батькам загиблих , волонтерам, захисникам нашої України, територіальним громадам, сільгоспвиробникам, дітям за любов до рідного краю, готовність допомогти. Подякував щойно прибулим із зони ОС за моральну підтримку воїнів земляків, підняття їх бойового духу. Свій виступ завершив словами : " У нашому серці вічно житимуть ті, що пролили кров, залишили слід на цій Богом даній землі."
Спільне розпорядження щодо відзначення військових з нагоди Збройних Сил України зачитав керівник апарату райдержадміністрації Олександр Скоцький. Керівники вручили почесну грамоту та квіти батькові нещодавно загиблого земляка Віталія Оніщука, Віталію Івановичу,який не зміг прийти у цей день, нагороду отримала дружина Наталія. Переважна більшість із нагороджуваних отримали грамоти та грошові винагороди в місцях проходження військової служби під час приїзду липовчан в АТО. Там, на території бойових дій, у теплій атмосфері зустрічі були відзначені за  проявлений героїзм, патріотизм, високу громадянську свідомість Роман Алексєєнко, Сергій Бичков, Юрій Вечера, Аліна Дмитрук, Тетяна Клітна, Дмитро Козак, Ігор Колесник, Ірина Криворученко, Сергій Кукуруза, Дмитро Кухарчук, Андрій Палажченко, Сергій Пшеничний, Ярослав Рачук, Іван Ревацький, Анатолій Рибак, Олесь Сенів, Владислав Стадник, Іван Фальштинський. На святі були відзначені і працівники Липовецького РВК, переважна більшість з я ких в цей час виконують службові обов"язки.
Вітання від військового комісара передав присутнім колишній військовий, підполковник запасу, нині працівник райвійськомату Юрій Томчак. Він зазначив, що ЗСУ перебувають у повній готовності і військовий комісаріат виконує завдання за призначенням. В даний час проходить перепідготовка військовозобов"язаних на ті військові посади, які потрібні, 11 чоловік військовозобов"язаних - резервістів  відправлені в м. Козятин для проходженнян навчальних зборів з територіальної оборони області, окрім того, 26 чоловік резервістів оперативного резерву 1 черги вибули на навчальні збори в Львівську обл., все організовано оперативно і у визначені строки. Відчутна співпраця більшості голів територіальних  громад, керівництва району у вирішенні цих питань. Юрій Томчак зауважив,  що теперішні Збройні Сили зовсім інші, це добре підготовлені ,достатньо оснащені, забезпечені і готові до виконання своїх завдань вояки. Всі зрозуміли, що від міці і сили армії залежить обороноздатність держави. Всім причетним до свята побажав здоров"я, миру, щастя, а нашим захисникам-перемоги та якнайшвидшого повернення додому. Гарною та теплою концертною програмою потішили учасників зібрання кращі солісти районного будинку культури Володимир Губрій, Руслана Гомонюк, Юлія Кушнір та Ярослав Пшиворський, а завершили тематичний захід піснею "За столом зібралася родина"... Так обов"язково буде, коли прийде мир на нашу вкраїнську землю.
Всі учасники заходу, по його завершенні, поклали квіти до пам"ятного знаку Героям Небесної Сотні та полеглим в АТО землякам, Меморіалу Слави. 
Повернутись