Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

’’Жіночі голоси – жіночі долі’’

Відбулась нарада голів територіальних громад району та працівників соціальних служб району в якій взяли участь голова районної ради Юрій Науменко, перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів та представники Подільського Центру соціальних технологій та ГО "Вісь" Оксана Яцюк і Оксана Романюк.

На початку наради Ольга Дмитрів надала слово райвіському Віктору Чубі, який зачитав подяку, що надійшла з військового штабу Сергію Гульману, працівнику невідкладної медичної допомоги, який тільки повернувся із шпиталю, де тривалий час надавав медичну допомогу пораненим в зоні АТО. Гучними аплодисментами привітали присутні в залі захисника миру, спокою, нашого земляка, ще раз переконавшись, що справжні герої серед нас.

Перед присутніми виступила Ольга Дмитрів повідомила про мету зібрання - соціальний захист переселенців, розв"язання їх проблем, що виникли в результаті війни на сході України. Ще раз наголосила на відповідальності посадових осіб при вирішенні питань цієї категорії людей, яких у нашому районі проживає 142 особи.

Далі перший заступник голови райдержадміністрації надала слово Оксані Яцюк, яка повідомила, що мета цього заходу-донести до керівників основні проблеми переселенців, звернути увагу на їх моральний стан, допомогти подолати психологічний бар'єр.

Для учасників наради продемонстровано виставу, підготовлену працівниками відділу культури, відділів райдержадміністрації та районної соціальної служби.

Зворушливо прозвучали із уст читців долі п"яти жінок-переселенок із міст Донецьк, Луганськ, Авдіївка. 

Дівчата читали про жінок, які змушені були залишити свої домівки і вирушити на мирну територію у пошуках притулку. Нині всі вони мешкають на Вінниччині. Їхні історії про життя ДО - і під час війни зібрали, записали і обробили троє вінничанок Оксана Романюк, Оксана Пойда та Оксана Яцюк. Символ вистави створила вінницька художниця Юлія Гушул. Вона намалювала «Жінку-пташку», яка залишила своє гніздо і досі кружляє у височині без можливості звити новий прихисток.

Гарно справились із завданням липівчанки, зачитавши тексти. Кожна перепустила цей чужий біль крізь себе. У залі всі уважно їх слухали, по-різному сприймаючи, адже всі ми різні люди-але байдужих не було. Кожен в озвученій історії впізнавав своїх друзів чи рідних. Тепер буде можливість по-новому переосмислити події, що відбуваються на Сході, по-новому відчути зміст життя та життєві цінності. Всі були вдячні організаторам за врятовані, записані, озвучені спогади жінок-переселенок, які зазвичай залишаються наглухо закритими у їхніх серцях. 

Перший заступник голови райдержадміністрації щиро подякувала організаторам заходу і висловила надію на подальшу співпрацю.

Повернутись