ЗІ СВЯТОМ ВАС, СПІЛЧАНИ!

Завтра перше Травня-Свято Весни і Праці та Міжнародний день солідарності трудящих

Традиційну назву цього місяця як «травень», в Україні для останнього місяця весни, офіційно було повернуто в у ХХ столітті з відродженням мови народу Київської Русі. Назва походить від слова трава.
Після оранки земель і посіву, ще стародавні люди ввели звичай весело відзначали перший день травня. Вони робили це в надії, що їх праця дасть гарний врожай.

Зараз Перше травня відзначають у багатьох європейських країнах. В Іспанії, наприклад, день свята називається Зелений Сантьяго. Це свято квітів і закоханих.
Сучасна історія свідчить, що 1 травня 1886 американські робочі організували страйк з вимогою 8-годинного робочого дня. Страйк і супутня демонстрація закінчилися кровопролитним зіткненням з поліцією.
У липні 1889 року Паризький конгрес II Інтернаціоналу, на згадку про виступ робочих Чикаго, ухвалив рішення про проведення 1 травня щорічних демонстрацій. Вперше день міжнародної солідарності трудящих був відзначений в 1890 році в Австро-Угорщині, Бельгії, Німеччини, Данії, Іспанії, Італії, США, Норвегії, Франції, Швеції та деяких інших країнах.
Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. Це свято відзначається в 66 державах світу.

Тепер в Україні 1 Травня відзначається як свято весни і праці. Крім того, в Казахстані це свято єдності народу Казахстану, в Литві - день матері, у Кореї - день народження Будди, у Франції - День конвалії. Вибирайте свято на смак і відзначайте!
Первинна профспілкова організація працівників держустанов Липовецької районної ради відзначила День праці , як і належить, роботою на квітнику. Висадили сальвії та чорнобривці, аби прикрасити прилеглу до адмінприміщення територію, щоб милувала око перехожих.

Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.Світлина від Липовецька районна профспілкова організація працівників державних установ.