Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Я хочу щастя милій Україні, я хочу миру на моїй землі!

Пам'ять про тих, хто не шкодуючи власного життя, рятував рідну землю і приніс перемогу над окупантами у другій світовій війні, живе і нині. У першій половині весняного місяця березня Липовеччина відзначає вже 73 річницю визволення району  від німецько-фашистських загарбників.
Переживаючи події на Сході України, що відбуваються сьогодні, робимо крок у вже далеке минуле  коли горіла у вогні наша рідна земля від спалаху снарядів та падали воїни від кулеметних черг... У ті роки в смертельних боях із ворогом полягло на фронтах понад 4560 липівчан.
Як і тепер, липівчани проявили неабиякий патріотизм при захисті рідної землі. Сергію Васюті із Гордіївки, Олексію Козаченку з Берестівки, Аврааму Зіндельсу з Липовця, Сергію Клименку із Зозова за безприкладний героїзм проявлений в боях, присвоєно звання  Героя Радянського Союзу. Андрій Ковбасюк із Липовця, Никифор Тарапата із Старої Прилуки, Андрій Янковський з Брицького стали повними кавалерами Ордена Слави.
Визволення Липовеччини розпочалось 11 березня. 241 дивізія пройшла Нападівку та Ясенки, 221 - наступала на Широку Руду, Гордіївку, Кам'янку, Струтинку, 151 дивізія визволяла Тягун, Трощу, Попівку ВІйтівці. На другому оборонному рубежі, який пролягав через Корделівку, Стару Прилуку, Вахнівку щодня точились запеклі бої. 70 дивізія зупинила натиск фашистів із Королівки на Лукашову  і ввірвалась на околицю Лозуватої, в Королівку, Білозерівку, Олександрівку.... Більшість сіл 14-15 березня визволяла 183 стрілецька дивізія 74 стрілецького корпусу. Після розгрому ворога під Липовцем, дорога на Вінницю була відкрита.
73 роки нас віддаляють від тих днів, коли рідну липовецьку землю було звільнено від загарбників, та скільки б не пройшло десятиріч, ми завжди будем звертатись до тих історичних подій, що знаменують перемогу життя над смертю, розуму над безумством, гуманності над варварством. Сьогодні, як і в роки Великої Вітчизняної наші хлопці, справжні патріоти своєї землі піднялись на її захист. 
На початку тижня у Липовці, відбувся мітинг, приурочений 73 річниці визволення Липовеччини від фашистських загарбників у якому взяли участь ветерани другої світової війни, праці, керівники району, учасники бойових дій в АТО, представники трудових колективів, громадськість міста.
Мітинг-реквієм розпочали учасники гуртка поетичного читання районного будинку культури. Пам'ять про полеглих у боях за рідну Липовеччину вшанували хвилиною мовчання. До Меморіалу Слави та пам'ятного знака полеглим в АТО землякам поклали квіти.

Повернутись