Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Знаменна подія в Скитківській територіальній громаді

У СКИТКІВСЬКІЙ ТЕРИТОРІАЛЬНІЙ ГРОМАДІ ВСТАНОВЛЕНО ПАМ"ЯТНИЙ ЗНАК НА ЧЕСТЬ ПЕРЕМОЖНОЇ БИТВИ АРМІЇ УНР...

У заході взяли участь керівники району, голови територіальних громад зі Скитки та Романового Хутора, керівник агроформування Роман Петрівський, Кальницький полковник Михайло Баніт, краєзнавці Олександр Роговий та Ольга Рудник, гості, ЗМІ та громадськість. Розпочали дійство педагоги місцевої школи, активні учасниці художньої самодіяльності Тетяна Мелінчук та Тамара Герасімова .

Захід, приурочений вшануванню пам"яті героїв-українців, які 100 років тому на Козацькому шляху, що проходив вздовж с. Хороша, розгромили російських окупантів Білої Армії Денікіна та відкриттю Пам"ятного знаку відкрив голова Скитківської територіальної громади Олег Слободянюк. Пролунав Гімн України. Хвилиною мовчання присутні вшанували пам"ять і низько схилили голови перед подвигом славних синів України - Героїв УПА, Героїв Небесної Сотні і Героїв АТО...
Перед присутніми виступили перший заступник голови РДА Ольга Дмитрів та заступник голови райради Руслан Танасюк. Вони зазначили, що 100 років тому на нашій Подільській землі точилась битва, яку історики назвали трикутником смерті. На молоду тоді державу Україну з Півдня насувалась Біла Армія Денікіна , а з Півночі-російська більшовицька армія.І сьогодні на Сході України все той же ворог. Поки що Росія не здатна виробити проти українців іншої політики, окрім імперської і шовіністичної , які присутні сотні років у її всіх існуючих наративах - чи то буржуазний, чи то комуністичний, чи ліберально-демократичний. Тому, ми повинні за будь-яких умов об"єднатись і бути мужніми , аби боронити землю наших дітей від цього жорстокого ворога.
Олександр Роговий, наш краєзнавець, повідомив про історичну подію, що відбулася у минулому столітті і висловив сподівання на те, що такий Пам"ятний знак у наступному році буде встановлений і в Романо- Хуторській громаді.
Краєзнавець із Іллінець Ольга Рудник у своєму виступі наголосила, що підростаюче покоління повинно знати правдиву історію України, не ту яку для нас написали росіяни.
-Ми повинні виховати справжніх патріотів України, які знають свою історію, люблять рідну землю і ніколи не віддадуть її ворогові.
Валентина Іванишина, голова Вінницької громадської організації "Берегиня" Вінницького козацького полку ім. Богуна, привітала хорошан , презентувала видання українських краєзнавців і дарувала шкільним бібліотекам територіальних громад відповідну кількість примірників.
Надзвичайно зворушливо і проникливо прочитала для глядачів поезію "Молитва" учениця 8 кл.Скитківської ЗОШ 1-2 ст., переможиця олімпіад районного та обласного рівнів Єлена Ковальчук.
На диво усіх присутніх, раптом, туман, що завис з ночі у повітрі , поступово розсіявся і на небі з"явилось ясне осіннє сонечко. Своїми яскравими променями воно благословило захід і добрих людей, які взяли участь в ньому...
На честь битви , на території сільського Хорошанського клубу встановлено козацький хрест. Саме
на Козацькому шляху , де Українська Галицька Армія УНР з рубежу Скитка-Хороша розгромила ударні сили Білої Армії у Романо-Хутірській битві 21 жовтня 1919 року.
Настоятель парафії Св.Іоана Богослова митрофорний протоієрей Петро Ковальчук звершив заупокійну літію за усіх героїв, що загинули у боротьбі за Україну, та освятив пам'ятний хрест.
Урочистості та святковості програмі придали чудові виступи художніх творчих колективів: місцевого - "Хорошаночка" та гостей із Романового Хутора "Хутірські молодиці", які співали про козаку славу, козацьку звитягу та вірність Батьківщині.
На завершення дійства, під час виконання Молитви за Україну ансамблем української пісні "Хорошаночка", усі встали і подумки помолились за свій багатостраждальний народ, за рідну Липовеччину, велику і єдину Україну.... Боже, Україну збережи! Господи, помилуй нас!

За давнім українським звичаєм господарі усіх частували смачним козацьким кулішем та юшкою.

 

Повернутись