Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Зняття з реєстрації місця проживання

У зв’язку із новим порядком нарахування субсидії до Липовецького бюро правової допомоги побільшало звернень щодо порядку знаття з реєстрації місця проживання, як кажуть у народі «прописки». У сьогоднішній статті ми розповімо як громадяни можуть  добровільно знятися з реєстрації та які є законні підстави  припинення реєстрації місця проживання  за рішенням суду.

У випадку зміни житла громадяни мають перереєструвати місце проживання за новою адресою. Зазвичай це процес нескладний і займає мінімум часу. Після зняття з реєстрації за попереднім місцем проживання протягом 30 днів громадянин має надати документи для реєстрації за новою адресою. Для цього слід звернутися в місцеві органи виконавчої влади з відповідними пакетом документів. За реєстрацію громадянин повинен сплатити адміністративний збір розміром 0,0085% від мінімальної заробітної платні.

Законодавці передбачили можливість суміщення виписки та прописки за однією процедурою. Для цього слід надати заяву про одночасне скасування реєстрації за попередньою та новою адресами.

У випадку, коли батьки або опікуни не можуть гарантувати нове місце проживання для дитини, отримати згоду на зняття з реєстрації неможливо. Цей запроваджений законом порядок гарантує, що неповнолітня особа не залишиться без житла в разі продажу квартири.

Для зняття з реєстрації громадянина без його згоди, власник житла може звернутися до суду.

Можливість позбавлення особи права на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації в судовому порядку залежить від того, чи належить така особа до членів сім’ї власника житлового приміщення.

Ситуація 1. Особа, яку власник майна бажає позбавити права користування житловим приміщенням (зняти з реєстрації) є членом його сім’ї.

Відповідно до норм Житлового кодексу України, до членів сім’ї власника житлового приміщення належать:

1.Чоловік або дружина власника, їх діти та батьки.

2.Членами сім'ї власника жилого приміщення може бути визнано й інших осіб, якщо вони постійно  проживають разом з наймачем і ведуть з ним спільне господарство.

Таку особу може бути позбавлено права на користування житловим приміщенням у випадку, коли вона не проживає у цьому житловому приміщенні без поважних причин понад одного року, якщо інше не встановлено домовленістю із власником житлового приміщення.

В такому разі власник житлового приміщення після спливу 1 року (якщо житлове приміщення знаходиться у приватній власності) або 6 місяців (якщо житлове приміщення знаходиться у комунальній або державній власності) з моменту припинення проживання члена його сім’ї у цьому житловому приміщенні, має право звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим  приміщенням та зняття з реєстрації.

Однак, суд в кожному конкретному випадку на власний розсуд встановлює наявність або відсутність поважності причин припинення користування приміщенням у особи, яка не проживала у житловому приміщенні понад встановленого строку.

Ситуація 2. Особа, яку власник житла бажає позбавити права на користування житловим приміщенням, не є членом його сім’ї.

В такому разі власник житлового приміщення в будь-який час може звернутись до суду з позовом про визнання особи такою, що втратила право на користування житловим приміщенням та зняття з реєстрації.

Таку правило висловлено у правовій позиції Судової палати у цивільних справах Верховного суду України у справі №6-709цс16. Зазначена позиція Верховного суду України сформувалась внаслідок розгляду заяви власника квартири про неоднакове застосування судами норм матеріального права.

Після набрання судового рішення законної сили, власнику житлового приміщення необхідно звернутись з рішенням суду та заявою про зняття з реєстрації місця проживання особи до органів реєстрації: до виконавчого органу сільської, селищної або міської ради, за місцезнаходженням житлового приміщення, або до центру надання адміністративних послуг за місцезнаходженням житлового приміщення, в якому зареєстрована особа.

Нагадаємо, що для отримання консультації з цього питання, а також інших правових питань всі жителі   Липовецького         району можуть звернутись до Козятинського МЦ за адресою:        м. Козятинпров. Кондрацького, 1А, тел.:(04342) 2-00-17; 2-02-07; або  Липовецького бюро правової  допомоги:      м. Липовець, вул. Некрасова,  4. тел. (04358) 2-10-33

 

Начальник Липовецького

бюро правової допомоги                                                                            О.А.Комісаренко

http://domik.ua/novosti/znyattya-gromadyan-iz-reyestraciyi-za-miscem-prozhivannya-dobrovilne-ta-primusove-n256318.html

Повернутись