Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Зробимо Україну чистою

На засідання координаційної ради з питань місцевого самоврядування  при голові районної ради, що відбулось у п`ятницю, 30 березня, були запрошені голови територіальних громад району, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації, районних служб, установ.  В роботі ради взяла участь перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів. Засідання відкрив голова районної ради Юрій Науменко, у вступному слові він ознайомив усіх із порядком денним та наголосив на актуальності винесених на розгляд питань.
З питання щодо забезпечення ремонту та утримання доріг місцевого значення, доріг , що пролягають у населених пунктах району, про хід виконання районної Комплексної програми на 2015-2018 роки інформував Петро Кицюк, начальник філії "Липовецький райавтодор" Служби автомобільних доріг у Вінницькій області. Він зазначив, що за осінньо-зимовий період дороги району прийшли в неприглядний стан, тому роботу щодо їх відновлення треба розпочинати з перших погожих днів  . Запропонував головам територіальних громад спільно визначитись щодо ділянок доріг на яких  необхідний ремонт , де просто грейдерування, а де будівництво. В даний час проходить завершення ремонту техніки, асфальтовий завод готовий до роботи , а філія -до укладення договорів.
В обговоренні питання взяли участь Михайло Микулін-Струтинський сільський голова, Зінаїда Рябіщук-Сививківський сільський голова, Олександр Мельничук-Зозівський сільський голова.
На питанні утримання автомобільних доріг місцевого значення зупинилась і Ольга Дмитрів, зазначивши, що в минулому році у бюджетах територіальних громад на ці цілі було використано 8 млн. грн. по району. Не відомо з яких причин в бюджетах органів самоврядування району  на цей рік закладено лише 4, 5 млн.грн., хоча, виходячи з їх стану, сума повинна бути більшою. Хочеться вірити, що  по завершенні півріччя, при наявності позабюджетних надходжень, питання буде переглянуте. Субвенція з державного бюджету в цьому році працюватиме 50х50 і лише при наявності проектно-кошторисної документації. Так що треба вже добре задуматись і визначитись із пріоритетами. Дороги  районного значення передані на баланс облдержадміністрації, а згодом повернуться в райони. Треба усім органам місцевого самоврядування провести їх інвентаризацію .Болючим залишається питання ремонту містків. На нещодавній нараді, яку провів у районі заступник голови облдержадміністрації Василь Броварник, основну увагу було приділено благоустрою населених пунктів та прилеглих територій. У виступі він наголосив , що в радіусі 200 метрів, поруч із кожним підприємством повинна бути розвинена інфраструктура. Це, в першу чергу, питання керівника. А кожна приватна особа відповідає за благоустрій садиби та 5м. прилеглої до садиби території.Ці моменти необхідно передбачити у Правилах благоустрою населених пунктів.
Детальніше на питаннях благоустрою та санітарної очистки населених пунктів району зупинилась Тамара Грицай, начальник відділу містобудування та архітектури. Вона інформувала присутніх про заходи щодо проведення Всеукраїнської соціально-екологічної акції " Зробимо Україну чистою!", реалізації проектів розвитку територіальних громад , розробці та затвердженні схем збору твердих побутових відходів у кожному населеному пункті. В обговоренні питання взяли участь Аркадій Білик-начальник ДП "Липовецький райагроліс", Катерина Радзівіл-начальник відділу управління агропромислового розвитку, Сергій В`юник-начальник Липовецького районного управління Головного управління Держпродспоживслужби у Вінницькій області, Василь Ямпільський-директор районного центру зайнятості.

Про співпрацю закладів освіти району з органами місцевого самоврядування  з питань проектної та грантової діяльності  інформував Микола Майданюк- директор КУ "Центр фінансово-господарського обслуговування  закладів та установ освіти Липовецького району".
Підвів підсумок наради голова райради Юрій Науменко. Він ще раз нагадав головам територіальних громад Турбівського напрямку про укладення договорів із Турбівською комунальною пожежною командою, зупинився на питаннях відновлення зелених насаджень на територіях сільських рад та участі всіх у Всеукраїнській акції "Зробимо Україну чистою!". З розглянутих питань прийнято відповідні рішення.


 

Повернутись