Зустріч із медичними працівниками

В комунальному неприбутковому підприємстві "ЦРЛ" за участі керівників району відбулися збори працівників з питань реформування вторинної ланки галузі. Протягом минулого року в районі тривав процес з технічної підготовки ЦРЛ до укладення договору з НСЗУ на оплату медичних послуг, в січні цього року здійснювались організаційні заходи щодо оформлення всіх необхідних документів, ліцензій, сертифікатів та вирішення інших важливих питань, що за станом на 29 січня було виконано на 100 %.
У лютому 2020 року ЦРЛ має пройти процес реєстрації в НСЗУ і вступити з національною службою здоров’я в договірні стосунки, що дозволить отримувати кошти від держави за полікованих пацієнтів, за надання медичних послуг в повному об’ємі.
Протягом 2020 року триватиме перехідний період, при якому навіть при укладеному договорі на оплату за послуги, лікарням  будуть все одно направлятись з держбюджету кошти в об’ємі 60 % від тих, які звично отримували медичні заклади на своє функціонування. А вже решту – 40 % необхідного фінансування, можна  буде отримати як оплату за кожен окремий випадок медичної послуги.
Реформатори, які розробляли цю реформу і формували тарифи вважають, що зароблені лікарнею від держави кошти забезпечать гідну оплату праці тим лікарям, які трудяться, віддаючись своїй роботі на високому професійному рівні.
Проте, лікарі мають перестороги щодо того, наскільки технічно і методично вдасться спрацювати в такому режимі звітування перед НСЗУ, як будуть оцінюватись протоколи лікування, застосування медичних технологій та ін.
У зв"язку з цим, головний лікар Олександр Дмитрук ознайомив усіх з наказом про зміни істотних умов оплати праці з 1 квітня 2020 року, адже справді, формування бюджету ЦРЛ , звідки і буде здійснюватись оплата праці медпрацівникам, зміниться.
В обговоренні порушених питань взяли участь лікарі Анатолій Гнатовський, Віктор Восьмушко, Віктор Резніченко.
Головний лікар показав керівникам району щойно обладнане відповідно до вимог відділення невідкладних станів на 6 ліжок , яке розташували в лівому крилі хірургічного відділення. Зробили пластикові перегородки, перенесли їдальню, обладнали окремі маніпуляційну, перв"язувальну кімнати і кімнату для огляду жінок, вбиральню із душовою. В такий спосіб вдало облаштували частину приміщення хірургічного відділення, яке не повністю використовувалось, до невідкладних допомог.
Робота в даному напрямку продовжується.