Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Зустріч лідерів шкільного самоврядування

У залі районної ради відбулась цікава зустріч лідерів шкільного самоврядування загальноосвітніх шкіл   із керівниками району. Темою зустрічі стало питання адміністративної реформи, самоврядування та ролі виконавчої влади, участі громадян знизу і до верху у вирішенні нагальних життєвих проблем і питань. На зустріч прибули близько сотні дітей, які долучаються до вирішення питань самоврядування в школах. Перед ними виступили перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів та заступник голови районної ради Руслан Танасюк. Керівники ознайомили дітей із самоврядуванням та функціями гілок влади України. Згодом перейшли на  органи місцевого самоврядування та виконавчої влади у нашому , Липовецькому районі. Діти з інтересом слухали керівників, бо було цікаво. Так вони дізнались як розподіляється бюджет територіальної громади у якій вони проживають.Зокрема, що на їх харчування у школі, виділяються кошти із місцевого бюджету, так само на будівництво доріг, будівництво водопровідних мереж, освітлення вулиць і т. і. Кожна територіальна громада має свою стратегію розвитку , яку приймає на сесії органу місцевого самоврядування і сама вирішує на що їй витратити бюджетні кошти першочергово. Так як і кожна сім"я, що планує , що їй треба в першу чергу придбати, а що згодом. Є питання, які громади не в силі вирішити самотужки, оскільки таких коштів у бюджеті не вистачає. Для цього існує районний, обласний та інші  бюджети з яких виділяються кошти у вигляді субвенцій. Доброю підмогою для вирішення таких питань стали Всеукраїнські, обласні та районні конкурси розвитку територіальних громад.Тобто, любе питання можна вирішити, але для цього необхідно докласти зусиль. У цьому випадку - написати проект в який втілити ту ідею, реалізація якої  вкрай необхідна громаді для її кращого функціонування, комфортнішого проживання у ній мешканців. Таким чином, кошти на розвиток можна заробляти, залучаючи їх із інших бюджетів, але треба, щоб кожна громада цим пройнялась. В даний час над цим питанням -залучення коштів з інших бюджетів , працює лише половина із 27 територіальних громад району.


У районі дві гілки влади, представницька та виконавча, тісно співпрацюють. Липовецький район має стратегію розвитку до 2020 року і інтенсивно працює над її виконанням. Всі дії щодо використання бюджетних коштів попередньо узгоджуються на засіданнях постійних комісій і лише тоді приймаються рішенням ради на сесійних засіданнях. Далі, коли за прийняття рішення з того чи іншого питання проголосує більшість-громада працює над  вирішенням питання. Нещодавня бюджетна децентралізація дала те, що насправді кошти стали залишатись на місцях і на кінець 2017 року у бюджетах сільських, селищної, міської рад накопичилось близько 14 мільйонів , які будуть витрачені на розвиток територіальних громад у 2018 році.


Окрім глобальних  питань, є ще нагальні питання, які необхідно постійно вирішувати: це виплата заробітних плат, оплата енергоносіїв та інші.
Керівники познайомили дітей із структурою районної ради та райдержадміністрації, зупинились на основних напрямках їх роботи. Далі керівник апарату райдержадміністрації Олександр Скоцький  провів екскурсію для лідерів шкільного врядування приміщенням у якому розміщені Липовецька районна рада та райдержадміністрація. Діти відвідали і кабінет голови райдержадміністрації, найвідважніші із них спробували себе в ролі керівника району, примірявши до себе крісло першої особи в органі виконавчої влади .
Далі дітей радо приймали фахівці у Липовецькому дитячо-юнацькому центрі. П`ять керівників органів шкільного врядування звітували про свою роботу. Діти обмінювались досвідом, ділились враженнями . Зустріч пройшла цікаво та змістовно. Сьогоднішня молодь це будівники майбутнього громадянського суспільства у нашій країні і їй вирішувати як далі жити. Ось такі знання , отримані сьогодні у невимушеній обстановці під час  зустрічі із керівниками районного рівня, можуть стати в пригоді і допоможуть визначитись  ким бути завтра. 

Повернутись