Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Зустріч липівчан із Лучано Глоором та Еллою Штикою

У суботу липівчани знову мали нагоду зустрітися із цікавими людьми Лучано Глоором, експертом з культурних та креативних індустрій та Еллою Штикою,  головою продюсерської компанії "Новий Київ", які на початку липня були у Липовці і спільно з робочою групою проаналізували можливості залучення зацікавлених сторін до проекту, цілі та інструменти його комунікацій. 

Цього разу у заході взяли участь представники зацікавлених сторін Руслан Танасюк - заступник голови районної ради,Ольга Дмитрів , перший заступник голови РДА,  Олександр Скоцький - керівник апарату, Юрій Станіславський - автор проекту "Розвиток велотуризму в Липовецькому районі", Алла Заблоцька - керівник групи з реалізації проекту, Микола Обара голова правління Липовецького фонду громади, голови територіальних громад з Щасливої-Андрій Ткач,  Скитки-Олег Слободянюк, Трощі - Анатолій Куземко, представники громадських організацій району Наталія Грицун,Олеся Шиманська, Василь Чигур. Темою зустрічі стала подальша доля проекту, термін реалізації якого нещодавно завершився. Завдячуючи якому, липівчани отримали в подарунок  парк, оснащений велодоріжками, скейт-, дитячим майданчиком, лавками для відпочинку. Це місце, де можна відпочити сім'єю, почитати книжку, покататись на велосипеді, погратись із дітьми. Друга частина проекту, не менш важлива-це облаштування місця для відпочинку на Іллінецькій астроблемі поблизу с. Іванька. Команда проекту забезпечила остаточний аналіз зацікавлених сторін з урахування цілей комунікації, засобів та інструментів, які застосовує проект стосовно кожної групи зацікавлених сторін. 

Лучано зазначив, що команда проекту результативно попрацювала щодо використання та промоції природної спадщини регіону для просування велосипедного туризму, але існує необхідність розміщення інформації про це в інтернеті, бажано на окремому сайті. Це стане поштовхом до нового витку пошукової діяльності та туризму. Ставити крапку на проекті недоцільно, оскільки за ним майбутнє. Адже це передумови для створення сфери послуг, це нові робочі місця, це розвиток підприємництва та підприємливості

Цей проект можна вважати фундаментом для розвитку цих напрямків.

У обговоренні питання взяли участь всі учасники зібрання. Кожен вносив свої пропозиції, відзначав позитивні сторони. Зокрема, Руслан Танасюк вніс пропозиції щодо спростування умов написання таких проектів, що дасть можливість органам місцевого самоврядування бути активнішими щодо їх  написання.

Алла Заблоцька нагадала, що під час реалізації проекту розроблено дві програми розвитку вело туризму - міську та районну. Тепер треба спрямувати спільні зусилля на їх виконання, залучивши до цього громадські організації, підприємців, меценатів. Наталія Грицун подякувала за те, що тепер має де організувати свій відпочинок , а її сім"я стала активним учасником усіх туристичних заходів, що проводила група.

Микола Обара, який нещодавно повернувся із зустрічі з колегами із Польщі, які займаються розвитком велотуризму, повідомив, що вже є спільні напрацювання, колеги готові приїхати й надати допомогу в цьому плані. У вересні відбудеться зустріч із друзями з Естонії під час якої   питання розвитку велотуризму теж буде обговорюватись, як одне із запланованих . Створення сайту це гарна ідея, над якою треба попрацювати. 

Автор проекту Юрій Станіславський сказав, що коли писався проект, ще не в повній мірі відчувалась його значимість, лише  в час роботи над його реалізацією стали виникати різні ідеї . А  після того як побували у Литві, Латвії, Естонії - зрозуміли, що це прибуткова справа, яка буде працювати на зростання бюджетів громад, та поліпшення рівня життя липівчан. І перше, на що необхідно направити всі зусилля, це зміцнення туристичної привабливості міста.  Думали створити план туристичних розваг. Шляхом проведення різноманітних фестивалів, змагань, показових виступів прагнули попасти до Всеукраїнських туристичних шляхів. 

У дискутуванні взяли участь очільники сільських територіальних громад .

У селах є можливість для розвитку зеленого туризму і окремі сільські садиби вже сьогодні готові прийняти туристів з міста - зазначив Андрій Ткач. Олег Слободянюк і Анатолій Куземко підтримали цю думку . Зробивши перші кроки в цьому і досягши результату - можна вийти на європейський рівень. Далі необхідно працювати над розвитком інфраструктури туристичних місць. А таких місць у районі є чимало, існує  карта туристичнопривабливих об'єктів. І це потребує не тільки комунікативної діяльності , а й вкладення чималих коштів, особливо для розвитку інфраструктури місцевості, де розташована астроблема. Лише спільно обговорюючи і працюючи над цими питаннями, зуміємо налагодити і під'їзди, і відпочинок, і розвиток інфраструктури.

Експерт поцікавився чи не планується в районі створення департаменту туризму, щоб перейти від проекту до реалізації прагнень щодо його розвитку. Ольга Дмитрів зазначила, що в структурі райдержадміністрації є відділ культури й туризму, який поряд з розвитком культури займатиметься і туристичною роботою в районі. Зрештою, є Районна програма розвитку туризму у Липовецькому районі, над якою працюють всі. Людей навчити туристичному бізнесу зможе Липовецький центр зайнятості населення , це як варіант для початку туристичних напрямів роботи. Група, яка займалась реалізацією Проекту знайшла чимало колег-партнерів і, застосовуючи їх досвід роботи, працювала над розвитком стратегії розвитку велотуризму,  зараз весь запас знань може застосувати для проведення комунікацій.

Підводячи підсумок зустрічі, Лучано Глоор всім присутнім щиро подякував за участь. Він був приємно вражений, що є підтримка проекту впливових людей і не очікував такої серйозної аудиторії, він зазначив, що може бути спокійним стосовно подальшої долі розпочатої справи.

- Бачу, що проект змінив Ваше життя. Найкраще те, що Ви знаєте в якому напрямку рухатись, як розвиватись, приємно, що налаштовані працювати далі. На завершення зустрічі він дав ряд рекомендацій щодо подальшої співпраці над розвитком туризму в районі. Зустріч пройшла конструктивно і ефективно.

Повернутись