Зустріч прийомних батьків та опікунів

24 січня відбулася перша у цьому році   зустріч прийомних батьків та опікунів/піклувальників із працівниками соціальних служб, які провели роз’яснювальну роботу стосовно їх батьківських обов’язків.
         Заступник директора - начальник відділу соціальної роботи Центру Москалюк В.В. акцентував увагу прийомних батьків, опікунів/піклувальників на важливості покладених на них обов’язків та особливостях поведінки дітей в сучасних умовах. Начальник служби у справах дітей Липовецької РДА Іванюк В.М. наголосила на виконанні індивідуальних планів дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування; на створенні умов для належного розвитку та виховання, а з метою контролю за станом здоров’я - на  обов’язковому медичному обстеженні  дітей.

Задля розширення знань та підвищення виховного потенціалу прийомних батьків, опікунів/піклувальників, фахівцем із соціальної роботи І категорії Майбородою С.В. та психологинею КУ «ІРЦ» Меліховою - Гордієнко А.В.,  проведено тренінгове заняття на тему: «Вплив темпераменту на формування характеру та поведінки дитини».

Учасників заходу  ознайомлено з поняттям «темперамент», як характеристики нервової системи психофізіологічної основи поведінки дитини. Надано відомості щодо понять «характер» та «акцентуація характеру» ,їх взаємозв’язок з темпераментом. Всі мали змогу сформувати розуміння незмінності темпераменту та різницю між темпераментом та характером. Під час заходу присутні брали активну участь у тренінгових вправах, у обговоренні ситуацій та відпрацьовували базові навички комунікації з представниками різних типів темпераменту. Неспівпадіння  темпераментів (темпу  та сили нервових процесів) не є фатальним, слід лише навчитися визначати особливості темпераментів та будувати свою виховну поведінку з їх урахуванням.