Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Зустріч прийомних батьків та опікунів/піклувальників Липовецького району

 13 червня 2018 р., за ініціативи комунального закладу «Липовецький  районний центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді» на території велопарку м.Липовець, відбулася чергова група зустрічі прийомних батьків та опікунів/піклувальників. Під час якої обговорені теми: «Попередження насильства та літній відпочинок і змістовне дозвілля».       Директором  КЗ Липовецький РЦСССДМ Герасимчук І.С. було наголошено на забезпеченні змістовного дозвілля дітей, гарному відпочинку влітку, щоб з новими силами при доброму здоров’ї приступити до нового навчального року.


     На зустрічі були присутні начальник Липовецького бюро правової допомоги  Комісаренко О.А., начальник служби у справах дітей Липовецької райдержадміністрації, Іванюк В.М., інспектор Липовецького районного сектору з питань пробації, Перебейнос Р.В..      З метою розширення знань у змінах законодавства щодо попередження домашнього насильства,  вирішення конфліктних ситуацій, формування єдності та взаєморозуміння  у сімейному оточенні, фахівці із соціальної роботи  провели  тренінгові  вправи:  «Що відбувається сьогодні», «Аналіз ситуацій», «Все залишає свій слід», «Твій порадник». Проаналізовано ряд ситуацій та  наголошено, що найбільш ганебне і недопустиме насильство над дітьми.


      Практичним психологом центру Євич О.В. окремо  з дітьми була обговорена тема змістовних канікул, прийнятної  поведінки у суспільстві, належного поводження у своїх родинах. Їм запропоновано вправи в ігровій формі: «Крокодил» в номінаціях тварини та  професії,  "Неймовірні ситуації". Учасникам запропоновано уявити можливі виходи із найнеймовірніших ситуацій. Так і в житті, багато дітей та дорослих  не можуть знайти  виходу із різних важливих ситуацій, але пробувати обов'язково треба  і неодноразово. Це  додасть впевненості  в собі.  Усі присутні  діти активно працювали уявляли ситуації та вирішували їх.


У вправі «Намалюй своє ім'я» дітям запропоновано  за допомогою різноманітних художніх прийомів зобразити своє ім'я на папері. Було цікаво спостерігати наскільки швидко або, навпаки, повільно дитина відреагує на незвичайність прохання - не написати, а саме намалювати своє ім'я. Високий рівень креативності дітей був виражений в незвичайний спосіб створення композицій з літер, у використанні яких-небудь своїх, а не запропонованих ведучим, матеріалів і декоративно-художніх засобів.


      Учасники групи зустрічі обмінювалися досвідом вирішення ситуацій зі свого власного досвіду та надавали пропозиції щодо уникнення несприятливих умов в сімейному оточенні.


     В ході зустрічі прийомні батьки, опікуни/піклувальники мали можливість обговорити низку проблемних питань, що виникають у процесі функціонування прийомних сімей, сімей опікунів/піклувальників. А під час перерви, як діти так і дорослі пригощалися заздалегідь придбаними Центром та службою у справах дітей фруктами та морозивом.       По завершенні заходу висловлені побажання для подальших тем обговорення та призначено наступну групу зустрічі на вересень.

Повернутись