Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

Зустріч з питань формування госпітальних округів у області

Фото Олексій Лебідя.

26 січня за ініціативи депутатів обласної Ради, представників місцевого самоврядування районів та міст області у залі засідань обласної ради відбулась зустріч з питань формування госпітальних округів у області. У заході взяли участь заступник голови – директор Департаменту освіти і науки облдержадміністрації Ігор Івасюк та директор Департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації Людмила Грабович .

Людмила Щербаківська розпочала нараду із повідомлення , що згідно з нормативними документами, до складу госпітального округу повинна входити одна багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого або другого рівня.

Багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування першого рівня має обслуговувати до 120 тис осіб, другого рівня – не менше 200 тис осіб. Межі та склад госпітальних округів повинні визначатись таким чином, щоб жителі, які в них проживають, мали доступ до вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги у межах свого госпітального округу.

При впорядкуванні округів має бути врахована доступність громадян до якісної допомоги. Заклади, що надають таку допомогу, повинні мати належне навантаження, аби підтримувати кваліфікацію медичних фахівців. Всього у Вінницькій області планується створення трьох госпітальних округів.

Основні етапи здійснення медичної реформи протягом 2016-2020 років презентувала Людмила Грабович . Обговорення питання викликало пожвавлення в залі, активну участь у ньому взяли депутати обласної Ради, Ладижинський міський голова Валерій Коломєйцев, громадські активісти .

За результатами зібрання створено робочу групу у складі постійної комісії з питань охорони здоров’я, соціального захисту та зайнятості населення обласної Ради, представників Департаменту охорони здоров’я ОДА та представників фракцій в обласній Раді, присутніх на зібранні голів районних, міських обласного та районного значення рад.

На нараді депутати обласної Ради ініціювали збір підписів для скликання позачергової сесії з розглянутого питання та прийняття рішення із подальшим направленням його до Міністерства охорони здоров’я і Кабінету Міністрів України.

В обласній нараді взяли участь голова Липовецької районної ради Юрій Науменко та перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів. 

Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.Фото Олексій Лебідя.

Повернутись