Голова районної ради
Науменко Юрій Михайлович

На засіданні колегії райдержадміністрації підведено підсумки соціально-економічного розвитку району в минулому році

Презентація: Підсумки соціально-економічного розвитку району за 2016 рік.

На засідання були запрошені керівники підприємств та установ району, голови територіальних громад, начальники управлінь та відділів райдержадміністрації.

Із звітом про реалізацію плану соціально-економічного розвитку району в минулому році виступила перший заступник голови райдержадміністрації Ольга Дмитрів. В обговоренні доповіді взяли участь Володимир Дужий - начальник управління агропромислового розвитку, Валентина Бичкова - начальник управління праці та соціального захисту населення райдержадміністрації.

Доводимо до Вашої уваги звіт О.Дмитрів.

Минулий 2016 рік, як і попередні кілька років був напруженим з притаманними для життя в умовах особливого періоду викликами. Здійснення виконавчої діяльності усіх гілок влади потребувало  згуртованості громади і влади, глибокого розуміння потреби конструктивного діалогу, взаємопідтримки, людяного ставлення один до одного, бережливих дій щодо позитивних надбань і традицій району. Конкурентне середовище в умовах  реформування ставить перед  Липовеччиною завдання не втратити жодних позицій і ні в якому разі не знизити рівень розвитку територіальної одиниці Липовецького району на перспективу.Будь-яка поразка в цьому плані може призвести до зниження темпів модернізації самого життя. Тому кожному, хто любить свій район потрібно зважено і з усією відповідальністю сприяти консолідації добропорядних ділових стосунків і, як наслідок, отримання позитивних результатів. Мета у нас  одна – побудова на належному рівні гідного  життя.

Характерними ознаками минулого року були ряд суспільно важливих заходів.  Зокрема, такий процес, як декомунізація. Він здійснювався громадами з усвідомленням того, що остаточне вирішення цього питання є святим обов’язком нашого покоління перед пам’яттю невинно загиблих українців від жорстокого тоталітаризму – репресій, голодомору, намагання фізичного і морального знищення української нації.

Демонтаж залишків старої радянської системи – декомунізація  та децентралізація влади – це шлях держави, яка зорієнтована на кожну людину, її потреби, повагу до її свободи та гідності. Перейменовано два населених пункти, 172 вулиці, демонтовано два пам’ятники. Продовження возвеличення імен катів українського народу та їхніх символів було вже вкрай недопустимо на фоні російської - пострадянської військової агресії, яка забрала життя найкращих, найпатріотичніших українців. Серед них - наші земляки герої Сергій Шевчук, Володимир Полупанов, Роман Грушко, Руслан Заєць, Олег Грабчак, Руслан Халус, Микола Бороняк, Сергій Пшеничний, Сергій Стрижак. Низький уклін та світла пам'ять героям, щира вдячність добровольцям і всім, хто з честю виконав свій обов’язок  захисту українського народу.

Наша ідеологічна єдність і принципова позиція необхідні як данина борцям усіх поколінь українців та для очищення нашої свідомості і єднання навколо ідеї утвердження державності та побудови гуманного суспільства.

Захист Збройними Силами України нашого мирного життя спонукає до ще більш відповідального ставлення до виконання своїх обов’язків усіма гілками влади. Особлива увага приділялася заходам з мобілізації, залученню до служби в армії за контрактом, проведення призову громадян на строкову військову службу.

Під час урочистих проводів юнаків до лав Української Армії восени 2016 року проходила зустріч та підписанняУгоди про співпрацю між Липовецьким районом та Асоціацією українських організацій Естонії. Виражаючи повагу до призовників, представники дружньої країни Калев Наур – громадський діяч,  та Володимир Паламар - голова Асоціації українських організацій в Естонії  сказали, що естонці з великою повагою ставляться до українців, цінуючи силу духу у  пориві до захисту рідної землі. Вони виразили щиру готовність і надалі підтримувати та співпрацювати з громадою нашого району в різних сферах життя – як в популяризації  європейських принципів місцевої демократії, так і в самій інтеграції в європейську спільноту, в суспільство НАТО, що дає сьогодні можливість країнам мати військовий і політичний захист.

Головним принципом роботи райдержадміністрації є  посилення взаємодії органів виконавчої влади з органами місцевого самоврядування з питань розроблення та виконання проектів програм економічного та соціального розвитку адміністративно-територіальних одиниць, залучення для реалізації таких проектів  коштів у рамках державно-приватного партнерства. Зокрема, щодо виконання повноважень у бюджетній, фінансовій, освітній, медичній, соціальній, культурній та інших сферах.

Слід також відмітити активну  роботу депутатів усіх рівнів, громадських організацій, керівників підприємств, окремих громадян, їх принципову позицію, належне реагування на виклики, внесення пропозицій, ініціатив, турботу про громадян.

Проводиться системна робота  райдержадміністрації, районної ради з органами місцевого самоврядування, депутатами, громадськими організаціями щодо виявлення, аналізу та розв’язання спільних для територіальних громад проблем, що виникають в ході децентралізації, реформування місцевого самоврядування та добровільного об’єднання територіальних громад з дотриманням прав, свобод та законних інтересів  громад.

Одним з дієвих інструментів децентралізації стала передача  до місцевих бюджетів акцизного податку, єдиного податку, податку на нерухоме майно та інше. Це дозволяє органам місцевого самоврядування здійснювати заходи з розбудови інфраструктури та підтримувати заклади медицини, освіти, культури, спорту.

Окрім цього, значних змін зазнала система надання адміністративних послуг і державна реєстрація майна та бізнесу. В ході реформування цієї сфери в районі діє Центр надання адміністративних послуг, а також його відокремлений територіальний підрозділ в управлінні праці та соціального захисту населення, якими надано 16514 послуг. У 2016 році повністю реформована система надання послуг із реєстрації речових прав та їх обтяжень, юридичних та фізичних осіб – підприємців, громадських формувань. Вище означені послуги із реєстрації надаються фахівцями через адміністраторів Центру. Крім того, органи місцевого самоврядування міста Липовець та села Росоша у штаті мають державних реєстраторів, і відповідно надають послуги із реєстрації майнових прав на підвідомчій території. У селищі Турбів аналогічні послуги надаються фахівцем обласної служби технічної інвентаризації. Це свідчить про те, що реформа реалізована і доступність послуг наближена до громадян за територіальним принципом.   

Протягом року районна влада, органи місцевого самоврядування, фіскальні органи спільно працювали над виконанням дохідної частини районного та місцевих бюджетів. Одним з основних платників до бюджету району є сільськогосподарська галузь. Зібраний урожай у  195 тисяч тонн збіжжя подолав чергову рекордну відмітку та отримані доходи дали можливість не лише наповнити бюджет, а й  інвестувати і далі у розвиток агробізнесу. Придбано 28 одиниць нової техніки на суму 58 мільйонів, проведено будівництво нових та реконструкцію старих приміщень тваринництва, збудовано кілька зерносховищ. Також радують вагомі інвестиції бізнесу в промислове виробництво на підприємствах Липовецької, Турбівської, Росошанської, Вахнівської територіальних громад. А це нові робочі місця і нові перспективи.

Завдяки наполегливій праці підприємств, установ, організацій, приватних підприємців і сплатою ними податків  до бюджетів усіх рівнів, Пенсійного та інших фондів вдалось наповнити бюджет та забезпечити діяльність усіх закладів бюджетної сфери та соціальну підтримку незахищених верств населення.

На належне функціонування та розвиток соціально-культурної сфери району спрямовано понад 244 млн.грн.,а це 82,2% усіх проведених видатків. На здійснення повноважень у сфері освіти використано понад 65 млн.грн., у сфері охорони здоров’я – майже 26,8 млн.грн., на культуру і мистецтво – понад 10 млн.грн., фізичну культуру і спорт – понад 1,34 млн.грн., на соціальний захист та соціальне забезпечення – понад 141 млн.грн. В повному обсязі проведено оплату праці працівників бюджетних установ та сплачено за енергоносії.

Крім того, було направлено на зміцнення матеріальної бази закладів медицини, освіти, культури, спорту та розвиток інфраструктури кошти в сумі понад  6 млн.грн. з районного бюджету, понад 3,5 млн. грн. коштів державного бюджету. Це переважно заходи з енергозбереження – ефективні огороджуючі конструкції, утеплення, ремонти систем опалення, поточні ремонти, а також придбання автобусів.

Всі місцеві бюджети територіальних громад перевиконані, значні кошти направлені на розвиток інфраструктури – водогони, освітлення, благоустрій, ремонт доріг. Крім того, з обласного бюджету 7 місцевих громад – переможці обласних конкурсів отримали 464 тис.грн. на різні проекти.

Швейцарсько-українським проектом DESPRO “Підтримка децентралізації в Україні” надано фінансову допомогу для будівництва водогонів у трьох громадах на суму понад 4,2 млн.грн.

В районі розроблено та діє ряд програм соціального спрямування, підтримки громадських організацій ветеранів, учасників антитерористичної операції, воїнів-інтернаціоналістів, ліквідаторів аварії на ЧАЕС.

На підтримку 660 громадян району, які опинились в скрутному становищі виділено з районного бюджету  майже 393 тисячі гривень матеріальної допомоги. Житловими субсидіями охоплено 10654 сім’ї.  Під особливим контролем перебувають діти-сироти,  та  позбавлені піклування батьків. Тридцять шість дітей влаштовані під опіку та піклування, дванадцять дітей виховуються в прийомних сім’ях, двоє дітей перебуває в інтернатному закладі, одна дитина навчається у ВУЗі на повному державному забезпеченні.

Традиційно Липовецький район тримає високу планку в охопленні молоді та й старшого покоління спортивними заходами. Унікальним надбанням району є команда спортсменів з рукопашного бою, яку  тренує Василь  Авраменко. Неодноразово отримували незліченну кількість золотих, срібних, бронзових медалей, чим радували громаду і прославляли район.

Приділяється належна увага культурному розвитку громадян, змістовному патріотичному дозвіллю, збереженню культурної спадщини.

У 2017 році потрібно докласти усіх зусиль, щоб на належному рівні працювали усі заклади соціально-гуманітарної сфери, впроваджувались проекти з розвитку інфраструктури, ремонту доріг.  Прогнозується подальше зростання дохідної частини місцевих бюджетів.  Значно збільшено субвенцію з державного бюджету на заробітну плату учителям та медичним працівникам.

Сподіваюсь, що 2017 рік принесе довгоочікуваний мир, перемогу справедливості, силу і натхнення, що допоможе  досягти успіху. Переконана, що Україна вистоїть, опираючись на людей, які щоденно своєю працею примножують позитивні здобутки. Вірю, що наші чесні помисли і щирі мрії здійсняться. Слава Україні!

http://lip-rda.gov.ua/index.php/mainmenu-51/64-/6078-zvit-pershoho-zastupnyka-holovy-lypovetskoi-raiderzhadministratsii-olhy-dmytriv-pro-pidsumky-roboty-za-2016-rik

Повернутись